Erzurum ve Karst'a Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara ceza

ERZURUM/KARS - - Erzurum ve Kars'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan gıda işletmeleri ve kişilere para cezası uygulandı.

Erzurum ve Karst'a Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara ceza

/KARS - - Erzurum ve 'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan gıda işletmeleri ve kişilere para cezası uygulandı.

Erzurum'un Oltu ilçesinde bugün 7 kişide Kovid-19 tespit edilmesi üzerine bir bina ile 6 evin karantinaya alınmasının ardından Hıfzıssıhha Kurulunca oluşturulan ekipler ilçede denetimleri sıklaştırdı.

Ekiplerce gıda sektörlerine yapılan denetimlerde, 3 işletmeye maskesiz çalışıldığı, 5 işletmeye de çalışanların yüz maskesini uygun takmadığı ve Kovid-19 tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle toplamda 25 bin 200 lira para cezası kesildi.

- Kars

Kars'ta da Valilik kontrolünde, İl Jandarma Komutanlığınca 347 personelin katılımıyla Kovid-19 tedbirleri kapsamında "Huzur Güven Uygulaması" yapıldığı belirtildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"188 iş yeri, 17 halka açık alan ve 742 aracın denetlendiği uygulamada 3 bin 708 lira idari para cezası uygulanmıştır. Uygulamada 356 şahıs sorgulanmış, 2 yoklama kaçığı ve 1 kayıp şahıs yakalanmıştır."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın son günü de sokaklar boş kaldı

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Yorum Ekle