Erzurum Güncel

Erzurum Valisi Çiftçi, Yakutiye ilçesindeki muhtarlarla buluştu

ERZURUM - Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Yakutiye ilçesindeki muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyip mahallelerin genel durumuyla ilgili bilgi aldı. Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen istişare toplantısına, Yakutiye İlçesine bağlı 34 mahalle muhtarı katıldı.

Erzurum - Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Yakutiye ilçesindeki muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyip mahallelerin genel durumuyla ilgili bilgi aldı.

Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen istişare toplantısına, Yakutiye İlçesine bağlı 34 mahalle muhtarı katıldı.

Vali Çiftçi, muhtarların vatandaşla, devlet arasında köprü oluşturduğunu ifade ederek, yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olan muhtarlık teşkilatının, II. Mahmut döneminde kurulmuş en köklü teşkilatlardan biri olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtarlara verdiği değere ve desteğe dikkati çeken Çiftçi, "Vatandaşın her türlü probleminde ilk aradığı, başvurduğu, yardımına ihtiyaç duyduğu muhtarlarımız, devletimizin sinir uçlarıdır. Önceki yıllarda, muhtarlarımızın herhangi bir maaşı yoktu. Sadece ödenek alıyorlardı ancak bu ödenek sigorta giderlerini karşılamaya dahi yetmiyordu. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın verdiği destekle muhtarlarımıza maaş bağlandı ve sigorta primleri devlet tarafından ödenmeye başlandı. Statü olarak muhtarlık kurumu daha cazip hale geldi." şeklinde konuştu.

Çiftçi, yerel seçimlerin 4 buçuk ay sonra yapılacağını hatırlatarak, göreve devam edip, etmeyecek tüm muhtarların çalışmalarında başarı diledi.

Erzurum Valisi Çiftçi, Yakutiye ilçesindeki muhtarlarla buluştu1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Devlet Su İşleri, Erzurum, Muhtar, Yakutiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir