Erzurum Güncel

Erzurum'da yem ve gıda malzemeleri üreten 53 işletmeye ceza uygulandı

ERZURUM - Erzurum'da yapılan denetimlerde, yem, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzeme üretiminde olumsuzluk tespit edilen 53 işletmeye ceza uygulandı.

Erzurum - Erzurum'da yapılan denetimlerde, yem, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzeme üretiminde olumsuzluk tespit edilen 53 işletmeye ceza uygulandı.

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kentte yem, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzeme üreten işletmelere yönelik ay başından bugüne kadar 6 bin 126 işletmede denetim gerçekleştirildi.

Denetimlerde olumsuzluk tespit edilen 53 işletmeye cezai işlem uygulandı, analize dayalı yapılan çalışmalarda ise 159 numuneden 11'i olumsuz sonuçlandı, 23 numunenin sonucu bekleniyor.

Denetimlerde, tüketicilerin Alo Gıda hattına yaptığı 193 başvurudan 20'sinde olumsuz durumla karşılaşıldı, 18 başvurunun işlemi ise devam ediyor.

Zehirlenme konusunda da 7 vakanın 5'i olumsuz sonuçlandı, 1 vakanın işlemleri sürüyor.

Erzurum
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Erzurum Valiliği gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir