Erzurum

Erzurum'da yaralı bulunan vaşak tedavisinin ardından doğaya bırakıldı

ERZURUM - Erzurum'da yaralı bulunan ve uzun süreli tedavisi için sevk edildiği Kars'ta sağlığına kavuşan vaşak, doğaya bırakıldı.

Erzurum - Erzurum'da yaralı bulunan ve uzun süreli tedavisi için sevk edildiği Kars'ta sağlığına kavuşan vaşak, doğaya bırakıldı.


İspir ilçesi kırsalında vatandaşlarca yaralı bulunan vaşak, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzurum Şube Müdürlüğünce korumaya alındı.


DKMP'de görevli veteriner hekim Selçuk Albayrak tarafından yapılan muayenede, ön ayaklarında yaralar ve buna bağlı enfeksiyon teşhisi konulan vaşak, ilk müdahalenin ardından uzun süreli tedavi için Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine sevk edildi.


Burada gördüğü tedavilere olumlu yanıt veren ve sağlığına kavuşan vaşak, Erzurum DKMP ekiplerince bulunduğu bölge kırsalında doğaya bırakıldı. Kaynak: AA


Erzurum
Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Erzurum, İspir, Kafkas Üniversitesi, Kars ve Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir