Erzurum Güncel

Erzurum'da kara yolunun kenarında bulunan kerkenezler koruma altına alındı

ERZURUM - Erzurum'da kara yolu kenarında vatandaşlarca biri yaralı diğeri bitkin halde bulunan 2 kerkenez kuşu koruma altına alındı.

Erzurum - Erzurum'da kara yolu kenarında vatandaşlarca biri yaralı diğeri bitkin halde bulunan 2 kerkenez kuşu koruma altına alındı.

Kuzey Çevre Yolu'nda seyahat eden bir sürücüsü, yol kenarında bir kerkenezin yürürken zorlandığını fark etmesi üzerine aracını durdurup kuşu yakaladı.

Kerkenezin ayaklarında yaralar olduğunu fark eden sürücü aracıyla ilerlediğinde, yol kenarında bitkin halde bir kerkenez daha buldu ve onu da yakaladı.

Sürücü, kerkenezleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzurum Şube Müdürlüğüne teslim etti.

DKMP'de görevli veteriner hekim Selçuk Albayrak tarafından koruma altına alınan ve kardeş oldukları belirlenen kerkenezler, tedavi ve bakımlarının ardından doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

ERZURUM - Kara yolunun kenarında bulunan kerkenezler koruma altına alındı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir