Erzurum Asayiş

Erzurum'da kaçak göçmen operasyonu

Erzurum'da 64 kaçak göçmen yakalandı.

Erzurum'da 64 kaçak göçmen yakalandı.

Erzurum - Edinilen bilgiye göre, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda; düzensiz göçmenleri batı illerine gönderdiklerine dair bilgiler edinilmesi üzerine şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda; Nenehatun rampaları Kuzey Çevre yolunda yapılan kontrollerde, Nenehatun Köprülü kavşağı ile 2. Organize sanayi üst girişi arası Erzincan istikameti çevre yolundan ayrılan tali toprak yolda bir aracın Kuzey çevre yoluna doğru geldiği ve aracın şahısları aldığı yerden hızlı bir şekilde kaçtığı görülmesi üzerine araç durumundan şüphelenilerek tali yol bitimi çevreyolu birleşim yerinde durduruldu. Üzerinde kimlik bulunmayan 3'ü Çocuk olmak üzere 15 Afgan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı. Bölgede yapılan tarama çalışmaları esnasında dağlık arazi üzerinde 3'ü çocuk olmak üzere 19 Afgan uyruklu düzensiz göçmen daha görülerek muhafaza altına alındı.

Toplamda 6'sı çocuk 34 Afgan uyruklu düzensiz göçmen işlemleri tamamlanarak Aşkale Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Araç sürücüsü Metahan E. isimli şüpheli şahıs gözaltına alındı, suçta kullanılan araca el konuldu, şahıs adli makamlara sevk edildi.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti suçuna yönelik etkin mücadelenin yasalar çerçevesinde kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Aşkale, Erzincan, Erzurum, Göçmen, Gözaltı, Operasyon gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir