Erzurum'da engellilere 'Tüketici Hakları' semineri

ERZURUM - Erzurum'da Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Ticaret İl Müdürlüğünce engelli bireylere yönelik "Tüketici Hakları" ile ilgili seminer verildi.

Erzurum'da engellilere 'Tüketici Hakları' semineri

- Erzurum'da Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Ticaret İl Müdürlüğünce engelli bireylere yönelik "Tüketici Hakları" ile ilgili seminer verildi.

Tebrizkapı Sosyal Tesisleri'nde yapılan seminerde "Engelliler, Engelsiz Haklarını Dinliyor" temalı bilgilendirme seminerine Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, kent konseyi meclis başkanı Burhanettin Yeşilyurt, Erzurum Ticaret İl Müdürlüğü Şefi Elif Tan ve engelliler katıldı.

Ticaret İl Müdürü Elif Tan, burada yaptığı konuşmada, "Tüketici ne kadar dikkat ederse etsin bazen hatalı ürünler çıkabiliyor. Bu durumda satıcı firma zorluk çıkarırsa tüketici hakkını aramalıdır." dedi.

Bu tür ürünlere yönelik hataların bildirilmesi gerektiğini ifade eden Tan, "Bu sorunlar karşısında 'Alo 175 Tüketici Hattı'nı arayabilirsiniz. Ürün alındığında mutlaka fatura yada fiş alınmalıdır." ifadelerini kullandı.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Ağrı Valisi Varol basın mensuplarıyla bir araya geldi

"Devletin şefkat eli" ihtiyaç sahibi aileyi 20 günde yeni yuva sahibi yaptı

Yorum Ekle