Erzurum Asayiş

Erzurum'da arazi anlaşmazlığı: 1 ölü, 1 yaralı

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde aralarında arazi anlaşmazlığı olan şahıslar arasında yaşanan olayda 1 kişi yaşamını yitirdi.

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde aralarında arazi anlaşmazlığı olan şahıslar arasında yaşanan olayda 1 kişi yaşamını yitirdi.

Erzurum - Erzurum'un Karaçoban İlçesi Gündüz Mahallesinde, bu gün saat: 07.30 sıralarında F.Y.(46/E) ve Ş.E.Y.(18/K) isimli kişiler ikametlerinin bahçesinde bulundukları esnada arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli oldukları M.S.Y.(59/E) ve Ö.Y.(23/E) isimli şahıslar tarafından ateşli silahla yaralandı.

Erzurum Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Meydana gelen olaya müdahale edilmiş olup, yaralılar Karaçoban Devlet Hastanesine sevk edilmiş, F.Y. isimli şahıs hastanede vefat etmiştir. Ş.E.Y. isimli şahsın hayati tehlikesi yoktur. Tedavi amacıyla Erzurum Şehir Hastanesine sevk edilmiştir. Olayın faili olan M.S.Y. ve Ö.Y. isimli şahısların yakalanmasına yönelik olarak Erzurum İl J.K.lığınca çalışma başlatılmış, şahıslar 27.06.2024 günü 10.50 sıralarında arazide gizlendikleri dere yatağı içeresinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Yapılan aramalar neticesinde olayda kullanıldığı değerlendirilen (1) adet 7.65 mm. çapında tabanca ile bu tabancaya ait (40) adet fişeğe el konulmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikata başlanılmış olup gözaltına alınan şahıslar işlemlerin bitmesine müteakip adli makamlara sevk edilecektir." denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Erzurum Şehir Hastanesi, Erzurum Valiliği, Gözaltı, Karaçoban gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir