Erzurum Güncel

Erzurum'da 174 bin 919 aktif sigortalı çalışan var

SGK'nın son güncel verilerine göre; Erzurum'da aktif sigortalı sayısı 174 bin 919 olarak kayıtlara geçti.

SGK'nın son güncel verilerine göre; Erzurum'da aktif sigortalı sayısı 174 bin 919 olarak kayıtlara geçti.

Erzurum - SGK'ya prim ödeyen çalışanları kapsayan 4A grubu kapsamında Erzurum'da aktif sigortalı sayısı 111 bin 338 adet. 4A bir iş yerinde sözleşmeli olarak çalışma durumu olan bireylerin çalışma alanını ifade ediyor. Erzurum'da 4B sistemi eski adıyla Bağ-Kur aktif sigortalı sayısı ise 19 bin 106 adet olarak kayıtlara geçti. Emekli Sandığı, SGK'ya dahil olduktan sonra 4C adını aldı. 4C sistemi yani devlet memuru olarak hizmet eden kadrolu çalışanları kapsayan grupta ise 44 bin 475 kişi var.

Tarım ve hayvancılıkta ülkemizin önemli bir potansiyeline ve de bu varlığa sahip olan Erzurum'da tarım sigortası kapsamında 4 bin 385 kişi var. SGK verilerine göre Erzurum'da 710 muhtar aktif sigortalı görünürken, stajyer ve kursiyerler kapsamında 16 bin 281, çıraklık kapsamında ise 4 bin 77kişi bulunuyor.

Erzurum'da SGK kapsamında toplam 10 bin 944 kayıtlı işyeri bulunuyor. Bunlardan 865'i kamuya ait. Erzurum'da özel işyeri 10 bin 79 olarak açıklandı.

Erzurum'da 92 bin 182kişinin malullük, yaşlılık, ölüm sigortası, iş kazası veya meslek hastalığı kapsamında aylık ve gelir alıyor. Bunlardan; 51 bin 573'ü işçi emeklisi ya da hak sahibi, 23 bin 362'si eski Bağ-Kur sigortalısı ve 17 bin 861'i emekli sandığı kapsamında şeklinde ayrılıyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Muhtar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir