Erzurum Asayiş

Erzurum Adliyesi'nden AYM'ye 4, AİHM'ye 12 dosya

Erzurum Adliyesi 2023 faaliyet raporu verilerine göre; mahkeme kararlarına karşı Anayasa Mahkemesi (AYM) veya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) yapılan başvurular neticesinde tespit edilen ihlal kararları açıklandı.

Erzurum Adliyesi 2023 faaliyet raporu verilerine göre; mahkeme kararlarına karşı Anayasa Mahkemesi (AYM) veya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) yapılan başvurular neticesinde tespit edilen ihlal kararları açıklandı.

Erzurum - Buna göre; Erzurum Merkez Adliyesi'nden 2023 yılında Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yapılan başvurular neticesinde tespit edilen ihlal kararlar toplam başvuru sayısı 4 iken, ihlal tespit edilen dosya sayısı 1 oldu. Erzurum'dan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) yapılan başvuru sayısı 12 iken ve ihlal tespit edilen dosya olmadı.

2023 yılında Erzurum Merkez Adliyesi'nden görevlendirilen adli yardım avukat sayısı zorunlu müdafi sayısı 686 oldu. Erzurum Adliyesi'nde 2023 yılında dava şartı arabuluculuk uygulaması karara bağlanan dosya sayılarına bakıldığında ise; anlaşma sağlanan 2, anlaşma sağlanamayan 8 dosya olduğu görüldü.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Adliye, Anayasa Mahkemesi, Erzurum gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir