Erzincan'da sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar evlerine gönderildi

Erzincan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının kısıtlanması uygulaması kapsamında, polis ekipleri, bu kapsamdaki vatandaşları uyararak evlerine gönder

Erzincan'da sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar evlerine gönderildi

'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının kısıtlanması uygulaması kapsamında, polis ekipleri, bu kapsamdaki vatandaşları uyararak evlerine gönderdi.

Polis ekipleri, cadde, sokak ve parklarda yaya olarak veya araçla gerçekleştirilen devriye görevi sırasında 65 yaş ve üstü bazı vatandaşların yasağa uymadıklarını tespit etti.

Kontroller sırasında maske ve eldiven kullanan polisler, bir araya gelen bu yaş grubundaki kişileri, tedbirler konusunda bilgilendirdi.

Kimlik kontrolü yapan polis, 65 yaş ve üstü vatandaşların evlerine dönmelerini istedi.

Parklarda piknik yapmak isteyen vatandaşları da uyaran polis ekipleri, özelikle kendi sağlıkları açısından toplu şekilde bir arada bulunmamaları ve tedbirli olmalarını istedi.

Öte yandan, belediye hoparlöründen ''vatandaşların zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları'' yönünde anonslar yapıldı.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Ağrı’da sokaklar 'Evde kal' uyarılarına rağmen dolup taştı

Eleşkirt Belediyesi: Boynuma sarılma, gülüm, benden sana geçer ölüm

Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül #EvdeKalAğrı çağrısında bulundu

Ağrı'da koronavirüs tedbirleri kapsamında "İl İdare Kurulu" toplandı

Yorum Ekle