Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi

26 Ağustos 2021 Perşembe, 14:46 | Son güncelleme:
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi

ERZİNCAN - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından iki bölüme 80 öğrenci alınacağı duyurusu yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Spor Bilimleri Fakültesi'nin özel yetenek sınavlarına girmek için farklı illerden 321 öğrenci başvurdu.

Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen ve iki gün sürecek sınava katılan öğrenciler, "beden eğitimi ve spor eğitimi" ile "spor yöneticiliği" bölümlerine yerleşebilmek için ter döküyor.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şat, isim değişikliği sonrası fakültenin bu yıl ilk sınavını yaptığını belirtti.

Özel yetenek sınavına girmek için 321 öğrencinin başvuru yaptığını aktaran Şat, "Bunlardan 50'si kız öğrenci, geri kalan erkek öğrenci. Bunlardan 4 milli sporcu ile bir engelli sporcumuz var. Koronavirüs tedbirlerine uyarak güvenli bir ortamda öğrenci adaylarını sınav yapıyoruz. Sınavımızın yarın itibarıyla sonlanacağını umut ediyoruz. Fakültemizdeki iki bölüme 80 öğrenci alacağız." ifadelerini kullandı.Kaynak:AA

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzincan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Erzincan Binali Yıldırım Ünivresitesi, Spor Bilimleri Fakültesi.

Yorum Ekle