Elazığ Asayiş

Elazığ'da 'Yolun sonu bayram olsun' mottosuyla denetim

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler "Yolun sonu bayram olsun" mottosuyla trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler "Yolun sonu bayram olsun" mottosuyla trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Elazığ - İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla "Hızını düşür yolun sonu bayram olsun" sloganıyla başlatılan uygulama çerçevesinde Elazığ İl Emniyet Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, kentin giriş ve çıkışlarında denetleme noktalarında uygulama gerçekleştirdi. Trafik ekipleri tarafından yapılan uygulamada durdurulan araçlar trafiğe uygunluk açısından denetlendi. Ayrıca, sürücülerin bayram tatili sürecinde yolculukları sırasında, trafikte aşırı hız yapmamaları, araçta ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri takmaları, sürücülerin dikkat ve konsantrasyonlarının dağılmaması için her iki saatte on dakika mola vermeleri, karayolları üzerinde zorunlu haller dışında duraklama ve park etme gibi ihlallerin yapılmaması, yola çıkılmadan önce araç bakımlarının yapılarak eksikliklerinin giderilmesi konusunda sözlü ve basılı broşürler dağıtılarak bilgilendirilmesi yapıldı.

Öte yandan, ekipler tarafından Trafik Başkanlığı koordinesinde tüm yurtta alınan trafik tedbirleri çerçevesinde kırmızı düdük, sürücülerin farkındalığını arttırıcı el broşürleri ve bayramlaşmak için kek çikolata meyve suyu çocuklar için trafik dedektif kartları dağıtıldı.

Sürücülerden Umut Bayram, ''Tüm sürücülerimize özellikle bayramda trafikte hız yapmamalarını ve dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Umarım kazasız, belasız bir bayram olur. Ayrıca emniyet ekiplerimize böyle rutin kontrol yaptıkları ve bizleri durdurup uyardıkları için teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir