Elazığ Güncel

Elazığ'da yaz Kur'an kursları başladı

ELAZIĞ - Elazığ'da 2024 yılı yaz Kur'an kursları düzenlenen programla açıldı.

Elazığ - Elazığ'da 2024 yılı yaz Kur'an kursları düzenlenen programla açıldı.

İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslarda, Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de yapılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her sene camilerde ve Kur'an kurslarında çocukların Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmesi amacıyla düzenlenen Kur'an kurslarının başlaması dolayısıyla Sait Koç Camisi'nde program düzenlendi.

Programa, İl Müftüsü İrfan Üstündağ, İl Müftü Yardımcısı Özer Cömert, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Şemsettin Aydoğdu, Kur'an kursu öğreticileri, imam hatipler, müezzinler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Üstündağ, yaz Kur'an kurslarının önemine değinerek, öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Üstündağ ayrıca çocuklarını bu güzel mekanlarda eğitim almak için gönderen ailelere de teşekkür ederek, bütün çocukların bu eğitimden faydalanmasını istediklerini ifade etti.

Program yapılan ikramların ardından sona erdi.(AA)

Elazığ
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı, Elazığ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir