Elazığ'da yaşayan Polonya vatandaşı Meryem ismini alarak Müslüman oldu

Elazığ
Elazığ'da yaşayan Polonya vatandaşı Meryem ismini alarak Müslüman oldu

ELAZIĞ - Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaşayan Polonya vatandaşı, Müftülükte düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman oldu.

Polonya vatandaşı Maria Elzbieta, ilçede ikamet ettiği dönemde arkadaş tavsiyesi üzerine İslam dinin araştırarak Müslüman olmaya karar verdi.

Arkadaşlarının yönlendirmesiyle Müslüman olmak için Kovancılar İlçe Müftülüğüne başvuran Elzbieta için Müftülük makamında ihtida merasimi gerçekleştirildi.

Törende, İslam dininin temel esasları hakkında bilgi veren Kovancılar İlçe Müftü Vekili Ramazan Yazar, İslam dinini araştırarak Müslüman olmaya karar veren Elzbieta'yı tebrik etti.

Şahitler huzurunda şehadet getirerek "Meryem" ismini alan Elzbieta, Müslüman olduğu için büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Allah'ın huzurunda ve şahitlerin şehadetinde bir baskı altında kalmadan, isteyerek ve severek İslamiyet'i seçtim." ifadelerini kullandı.

Müftü Vekili Yazar, Elzbieta'ya ihtida belgesi ile birlikte Kur'an-ı Kerim, ilmihal ve çeşitli kitaplar hediye etti. Kaynak: AA

Elazığ'da yaşayan Polonya vatandaşı Meryem ismini alarak Müslüman oldu1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Elazığ, İslam dini, Müslüman, Polonya vatandaşı.

Yorum Ekle