Elazığ Güncel

Elazığ'da hayvan pazarında denetim yapıldı

ELAZIĞ - Elazığ'da Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında denetim gerçekleştirildi.

Elazığ - Elazığ'da Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında denetim gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, bayram dolayısıyla vatandaşların sağlıklı ve güvenilir kurbanlık hayvan temin etmeleri amacıyla il genelinde denetimlerini artırdı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç ve teknik personel bu kapsamda hayvan pazarını denetledi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla hayvan pazarında ve hayvan sevkiyatında hareketlilik yaşandığını söyledi.

Tarım Cebimde uygulaması ile vatandaşların satın alacakları hayvanların küpe numaralarını girerek, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceğini belirten Kılıç, "Başta yol kontrolleri olmak üzere il genelinde denetim sayılarını arttırdık. İlimiz genelinde alınan tedbirlerle, halkımızın sağlıklı ve güven içerisinde kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için çalışmalara aralıksız devam edelicek." dedi.

Elazığ
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Kurban Bayramı, Kurbanlık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir