Elazığ Güncel

Elazığ'da 'Bilim Fuarı' açıldı

Elazığ'da Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Elazığ'da Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Elazığ - Çubukbey Anadolu Lisesinde dördüncüsü düzenlenen fuarda 20 danışman öğretmen ve 100 öğrencinin geliştirdiği 20 proje sergilendi. Fuarda Elazığ Belediyesi Musiki Korosu ise, verdiği konserde Harput musikisinden örnekler sundu.

TÜBİTAK'ın destekleriyle gerçekleştirmiş oldukları 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Çubukbey Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Hayriye Mehtap Ersoy, "Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrencilerin meraklarını ve isteklerini, araştırma yeteneklerini geliştirmeleri amacıyla geliştirilir. Bilim fuarları genç bireylerin bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmesini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücüyle birleştiği zaman daha da güçlenir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bunun ortaya çıkması için zemin hazırlamaktır. Öğrencilerin kendi belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri ve araştırmalarını sergileyerek öğrenme verimliliğini amaçladık" dedi.

Proje yürütücüsü bilişim teknolojisi öğretmeni Veysel Emir, ''Çubukbey Anadolu Lisesi olarak bu yıl dördüncü kez bilim fuarı gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz burada araştırma, inceleme ve tasarım alanlarında toplam 20 tane proje hazırladılar. Dönem başından beri bu projeleri hazırlarken araştırma yapma, proje tabanını çalışma, işbirlikçi çalışma ve kendilerini geliştirme fırsatları buldular. Biz okul olarak öğrencilerimizin sadece akademik alanda değil, diğer tüm alanlarda gelişmelerini sağlıyoruz. Bu amaçla önümüzdeki yıllarda da bu projeleri devam ettirmeyi düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Elazığ, Elazığ Belediyesi, TÜBİTAK gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir