Elazığ Güncel

Elazığ'da 2023'te 7 milyon 514 bin 25 kişi muayene oldu

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, 2023 yılında Elazığ'daki sağlık tesislerinde 72 bin 332'si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 milyon 514 bin 25 hastanın muayene edildiğini açıkladı.

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, 2023 yılında Elazığ'daki sağlık tesislerinde 72 bin 332'si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 milyon 514 bin 25 hastanın muayene edildiğini açıkladı.

Elazığ - Elazığ'daki özel ve kamuya ait sağlık tesislerinin 2023 yılı faaliyetlerini değerlendiren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, 2023 yılında 1 milyon 337 bin 623 acil, 499 bin 205'i de ağız ve diş sağlığı hastası olmak üzere toplam 7 milyon 514 bin 25 kişiye poliklinik hizmetinin verildiğini söyledi. Prof. Dr. Polat, ''Toplam rakamın içinde yer alan 2 milyon 627 bin 508 hastamız aile hekimliklerine, Toplum Sağlık Merkezleri ve Sağlıklı Yaşam Merkezi dediğimiz 1. basamakta yer alan sağlık tesislerinde muayene olmuştur. Yine bu rakamlara dahil olmak üzere 2023 yılın da 72 bin 332 yabancı uyruklu hasta muayene edilirken, 30 bin 880 ağız ve diş sağlığı hastasına da mesai saatleri dışında tedavi hizmeti verilmiştir. Bilindiği üzere İl sağlık Müdürlüğümüze bağlı tüm ilçe hastanelerimiz de diş hekimi bulunmakta ve ağız diş sağlığı hizmeti verilmektedir'' dedi.

''Elazığ'ın sağlık merkezi konumu her geçen gün daha da güçleniyor''

Elazığ'ın sağlık merkezi konumunu her geçen gün daha da güçlendirdiğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, ''Başta Bingöl, Tunceli, Muş olmak üzere çevre illere de sağlık hizmeti vermekteyiz. Bu konuda üniversite hastanesi ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, üst düzey tıbbi donanım ve sağlık personeli kadrosuna sahiptir. Ayrıca Türkiye de sayılı hastaneler arasında yer almakla beraber dal hastanesi olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki 19 ile hizmet veren Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanemiz, ilimizdeki özel hastanelerle birlikte Elazığ'ı sağlıkta tercih nedeni kılmaktadır. 2023 yılı içerisinde ilimizdeki hastanelerde 196 bin 226 hasta yatarak, 103 bin 188 hastamızda ameliyat ile sağlıklarına kavuşturulmuştur. Yine yıl içerisinde ilimiz genelindeki hastanelerde 8 bin 188 doğum gerçekleştirilmiştir. Evde sağlık hizmetlerinde ise Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu standart ve ortalamanın üzerinde hizmet ağına sahibiz. İl merkezinde ve ilçelerimizde görevli 20 araç ve 17 ekiple hizmet vermekteyiz. Ekiplerimiz yıl içerisinde evde sağlık hizmeti alan 6 bin 779 kayıtlı hastaya yönelik 30 bin 874 ev ziyaretinde bulunarak, tedavi desteği sağlamışlardır'' diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Cahit Polat, Elazığ, Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Muş, Sağlık Bakanlığı, Tunceli, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir