Güncel

Elazığ Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları kazandı

Elazığ Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları kazandı.

Elazığ Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Şahin Şerifoğulları 65 bin 428, Yeniden Refah adayı Faruk Septioğlu 36 bin 209 oy aldı. (Açılan sandık oranı: Yüzde 99,63 )

- Şerifoğulları'nın öz geçmişi

Şahin Şerifoğulları, 1980 yılında Elazığ'da doğdu. Şerifoğulları ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olan Şerifoğulları, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.Bir süre öğretmenlik yapan Şerifoğulları, BOTAŞ Genel Müdürlüğünde 3 yıl uzman olarak çalıştı.

Akaryakıt istasyonları ile inşaat ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev alan Şerifoğulları, 2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığına seçildi ve 2018'e kadar bu görevi sürdürdü. Şerifoğulları, Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı birçok kurul ve komisyonda yönetime seçildi, birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Şerifoğulları, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti'den Elazığ 5. sıra milletvekili adayı gösterildi. AK Parti'nin adayı Şerifoğulları, 31 Mart 2019'da Elazığ Belediye Başkanlığına seçildi.

Şerifoğulları, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir