Van Güncel

Dünya Çocuk Günü'nde Van semalarını uçurtmalar süsledi

Van'da 1 Ekim Dünya Çocuk Günü'nde geleneksel uçurtma şenliği düzenlendi.

Van'da 1 Ekim Dünya Çocuk Günü'nde geleneksel uçurtma şenliği düzenlendi.

Van: Çocuk ve gençlerin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, kültürel etkinliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve çok büyük ilgi ve katılımın sağlandığı uçurtma şenliği bu yıl da 1 Ekim Dünya Çocuk Günü'nde renkli görüntülere sahne oldu. Va Valiliği ile birlikte organize edilen etkinlik, Van Kalesi'nin güney kısmında bulunan Hüsrev Paşa Camii'nin yanında yapıldı. Uçurtma sanatçısı Zahit Mungan'ın da katıldığı etkinlikte binlerce çocuk uçurtmalarını gökyüzünde dalgalandırdı. Bu yıl 2'ncisi düzenlenen şenliğin açılışına Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, kurum amirleri ve binlerce çocuk katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerin devam edeceğini belirterek, şenliğe geçen yıldan daha yoğun bir ilgi gösterildiğini söyledi. Çelikel, "Uçurtma festivalimizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Vanlı hemşerilerimiz etkinlikte çok güzel bir görüntü

oluşturdu. Geçen yıl 2-3 bin uçurtmayla yaptığımız etkinlik bu yıl 5-6 bin uçurtmayla gerçekleştiriliyor. Çok büyük bir ilgi var. Kültürel, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak ailelerimizin keyifli bir hafta sonu geçirmesini istedik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir" dedi.

Etkinliğe katılan 9 yaşındaki Hayat Özkale, "Uçurtma uçurmayı çok seviyorum. Festival de çok güzel. İyi ki düzenlenmiş. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Adem Balkanlıoğlu, Belediye, Festival, Kale, Mehmet Fatih Çelikel, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Kalesi, Van Valiliği gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir