Tunceli Yaşam

Düğünde 'maganda kurşununa' karşı farkındalık oluşturdular

Tunceli'de bir sünnet düğününde, yurt genelinde 'maganda kurşunu' dolayısıyla yaşanan üzücü olayların önüne geçmek ve farkındalık oluşturmak adına 'Mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma' pankartları açıldı.

Tunceli'de bir sünnet düğününde, yurt genelinde 'maganda kurşunu' dolayısıyla yaşanan üzücü olayların önüne geçmek ve farkındalık oluşturmak adına 'Mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma' pankartları açıldı.

Tunceli: Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Gülbahçe köyünde yapılan bir sünnet düğününde, düğün alanına maganda kurşununa karşı uyarı pankartları asıldı. 'Mutluluğa kurşun sıkma', 'geleceği karartma' yazılı pankartlar, düğüne gelen davetlilerden de destek gördü.

Haberlerde gördükleri maganda kurşunu kaynaklı can kayıplarından etkilendiğini aktaran Mehmet Oğuz Top, "Bugün benim torunum Mustafa Aziz'in sünnet düğünü var. Mutluluğa kurşun sıkmayalım. Herkese örnek olalım. Biz Tunceli'nin Çemişgezek ilçesi Gülbahçe köyünden herkese sesleniyoruz. Düğünlerde canlar yanmasın. İnsanlar ölmesin. Çocuklarımız ölmesin. Biz bir örnek olarak bu olayı başlatmış bulunuyoruz. Biz haberlerde ülkemizin bir kaç şehrinde görüyoruz. Düğünlerde havaya silah sıkıyorlar. Kör kurşun gidip insanları buluyor. Biz böyle güzel ve mutlu günlerimizde silah kullanmayalım. Davul zurna eşliğinde halaylarımızı çekelim. Düğünlerimiz mutlulukla sonlansın. Bir daha canlar yanmasın" dedi.

Maganda kurşununa karşı farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Orhan Akdeniz ise "Düğünlerde Çemişgezek ilçemizde silah sıkma olayı yaşanmıyor. Ama biz yine de maganda kurşununa karşı farkındalık oluşturmak istedik. Biz artık haberlerde maganda kurşunu haberleri görmek istemiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Çemişgezek, Tunceli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir