Ekonomi

Dorce, EFES 2024 Tatbikatı Savunma Sanayi Sergisi'nde projelerini sundu

İSTANBUL - Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret AŞ, ileri teknoloji ve yenilikçi projeleriyle EFES 2024 Tatbikatı Savunma Sanayi Sergisi'nde yer aldı.

İSTANBUL - Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret AŞ, ileri teknoloji ve yenilikçi projeleriyle EFES 2024 Tatbikatı Savunma Sanayi Sergisi'nde yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. HalukGörgün'ün de ziyaret ettiği sergide, Dorçe, anahtar teslim askeri üsler, kamplar, havan topuna dayanıklı tesisler, sahra hastaneleri, hidrolik ayaklı taşınabilir konteynerler ve zırhlı kabin projeleri gibi birçok alanda sunduğu hizmetleri tanıttı.

Şirketin seyyar sahra tipi mutfak, yemekhane, çamaşırhane, ofis, konaklama, revir, tuvalet, duş ve soğuk odalar gibi günlük kullanım alanlarının yanı sıra, CCTV odası, sistem odası ve mühimmat odası gibi yetki gerektiren bölümler de sergide büyük ilgi gördü.

Uçak ve helikopter hangarları, mühimmat depoları ve kurşun geçirmez kabinler gibi yüksek güvenlik gerektiren yapılar, şirketin önemli alanları arasında yer aldı.

Entegre uydu haberleşme sistemleri, radar yönetim sistemleri ve İHA yönetim ofisleri gibi ileri teknoloji çözümleri, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Dorçe'nin Japon ordusu için Cibuti'de tamamlanan F-16 ve F-35 hangarları gibi projeleri de bulunuyor.

Sektörde tek üretici olarak Havadan Taşınabilir Konteynerler (HTK) modüllerini geliştiren Dorçe, yenilikçi projeleriyle savunma sanayine katkı sağlamaya devam ediyor. Sikorsky helikopterleri ve benzeri araçlarla taşınabilen HTK'lar, klinik, tuvalet-duş, bakım ve rehabilitasyon merkezleri, ofis ve mutfak olarak kullanılabiliyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir