Sağlık

Doç. Dr. Yeliz Şahiner, Medical Point Gaziantep kadrosunda yer aldı

İSTANBUL - Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Yeliz Şahiner Medical Point Gaziantep'te hekim kadrosuna dahil oldu.

İSTANBUL - Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Yeliz Şahiner Medical Point Gaziantep'te hekim kadrosuna dahil oldu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Medical Point Gaziantep Hastanesi sunduğu hizmet ve misafir memnuniyeti odaklı yaklaşımlarıyla tercih edilirliğini arttırmaya devam ediyor. Bu bağlamda Şahiner, Medical Point Gaziantep Hastanesi'nin hekim kadrosu içinde yerini aldı.

2002 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayan Doç. Dr. Şahiner, uzmanlığını ise 2010'da Ankara Yıldırım Beyazıt (Dışkapı) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirdi.

Türkiye'nin birçok yerinde görev yapan Doç. Dr. Yeliz Şahiner, ilk olarak 2002 ile 2005 yıllarında Atatürk Üniversitesi Acil Servis Ünitesinde iki yıl pratisyen hekim olarak, daha sonra ise Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı'nda çalıştı. 2005 ile 2010 yıllarında Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıd Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünde Araştırma Görevlisi, 2010 ve 2011 Kırıkkale Sağlık Bakanlığı Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ise Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak çalıştı.

2011 ile 2014 Yıllarında Nevşehir Sağlık Bakanlığı Dr. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'nde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak, 2014 yılında gelindiğinde ise Sağlık Bakanlığı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak hizmet verdi.

2014 ile 2020 yılları arasında ise Yardımcı Doçent Doktor olarak Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yaptı. Aynı üniversitede 2020 yılından 2023 yılına kadar Doçent Doktor olarak, 2015 ve 2017 yıllarında ise Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalıştı.

Şahiner, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARK), Türk Yoğun Bakım Derneği, Klinik Enteral ve Paranteral Nütrüsyon Derneği (KEPAN) ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanlar Derneği (ARUD) üyesidir.

Doç. Dr. Yeliz Şahiner'in ilgi alanları, Genel Anestezi, Rejyonel Anestezi, Pediatrik Anestezi ve Yoğun Bakım olarak sıralanmaktadır.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir