Elazığ Güncel

"Dijital Ekonomide Kadının Güçlenmesi, Elazığ 4.0" programının ilk dönemi tamamlandı

ELAZIĞ (İHA) - "Dijital Ekonomide Kadının Güçlenmesi, Elazığ 4.0" programının ilk dönemi tamamlandı.

Elazığ (İHA)

Dijital Ekonomide Kadının Güçlenmesi, Elazığ 4.0

programının ilk dönemi tamamlandı.

ELAZIĞ - Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri ve yeni mezunlarından seçilen 17 kız öğrenci, Yıldırım Holding ile Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı tarafından yürütülen, iş alanında uygulama fırsatı tanıyan program başarıyla tamamladı. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar, Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Direktörü Zeycan Rochelle Yıldırım'ın katılımıyla düzenlenen törende, programdan faydalanan 17 kız öğrenciye katılım sertifikaları verildi.

Program kapsamında üçüncü kez bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Zeycan Rochelle Yıldırım, "Bu programı, kız öğrencilerimize eğitimin de ötesinde çalışma alanında uygulama fırsatı sağladığı ve iş dünyasının beklentileri yönünde kendilerini geliştirme imkanları sunduğu için çok değerli buluyorum. Programın başından itibaren, kadınların kendilerine güvenmelerini sağlamayı ve erkeklerin egemen olduğu teknoloji sektöründe iş imkanı bulabilmeleri için onlara kapılar açmayı hedefledik. Bizlerin de bu kapıları açmamızı mümkün kılan Fırat Üniversitesine, Rektörümüze ve dekanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Doğru imkanlar verildiği zaman zaten bütün kadınlar başarılı oluyor. Biz programı başlattığımızda kadınların dijital alanda çalışmalarını ve istihdama katılmalarını sağlayacak bir kapsam belirledik. Program ilerledikçe geleceğin liderlerinin de yetişmesine destek olduğumuzu fark ettik. Bu da bizim için ayrıca büyük bir mutluluk oldu" dedi.

Bir kadın lider olarak, geleceğin lider adayı kadınlarına bazı tavsiyeler vermek istediğini belirten Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

''Öncelikle, kadınların en güçlü olduğu alan, süper güçleri duygusal zekalarıdır, bu duygusal zekayı asla kaybetmeyin. Günümüzde artık yapay zekadan konuşuyoruz ama siz özellikle geleceğin kadın liderleri olarak duygusal zekanıza güvenin ve onu kaybetmeyin. Bazen iş dünyasında yükselebilmek veya lider olabilmek için erkek gibi davranmak ve sert olmak gerektiği gibi şeyler düşünülüyor ama kadınların duygusal zekalarını ve kadınsal özelliklerini de kaybetmeden yükselmeleri ve oldukları gibi kalmaları çok önemlidir. Kendiniz olun, kendiniz olmaktan hiçbir zaman korkmayın o zaman istediğiniz hayatı sürmüş olacaksınız."

Projenin kapanışında konuşan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise ''Üniversitemizin koymuş olduğu vizyon kapsamında özellikle Fırat Üniversitesinin ülkenin üst politikalarına hizmet edecek daha fazla istihdama katkı sağlaması, yerli ve milli teknolojilere uygun olarak daha fazla üretim yaparak projeler gerçekleştirmesi bizler için çok kıymetli. Burada da ön plana çıkan alan üniversite sanayi işbirliği oluyor. Özellikle sahada olan sanayiden temsilcilerin bizim öğrencilerimizle bir arada olması ve kendilerine fırsat tanımaları ve üniversitemizde öğretim gören 17 öğrencimizin dijital alanda stajlarını yapmaları bizim için çok kıymetlidir. Bu imkanı sağladıkları için Yıldırım Holding ailesine teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Program, karşılıklı bilgi alışverişi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Fırat Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Rektör, Roche gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir