Hakkari Güncel

Derecik Devlet Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı

Hakkari'nin Derecik Devlet Hastanesi'nde Derecik Devlet Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

Hakkari'nin Derecik Devlet Hastanesi'nde Derecik Devlet Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

Hakkâri - Derecik Devlet Hastanesinde deprem ve yangın anında ortaya çıkacak riskler ve olaylar karşısında neler yapılabileceğini belirlemek ve oluşabilecek aksaklıkları engellemek amacıyla; hastane personelleri, UMKE, AFAD, sağlık, itfaiye, jandarma, özel güvenlik ve polis ekipleriyle birlikte gerçeğini aratmayacak tatbikat gerçekleştirildi. Senaryo gereği, yaşanan depremin ardından hastanede yangın çıktı. Ekipler, hastanedeki yaralıları sedyeyle dışarıya çıkarırken AFAD ve itfaiye görevlileri de üst katlarda mahsur kalan yaralıları sedyeyle ambulans ve bahçede kurulan sahra hastanesine çıkarıldı. Ardından yaralılara yine bahçede kurulan sahra hastanesinde müdahale edildi.

Hastane personeli Hatice Yılmaz, "Derecik ilçesinde bugün hastanemizde yangın ve deprem tatbikatını gerçekleştirdik. Yaklaşık 6-7 aydır hastanede afetler üzerine çalışmaktayız. Ben Maraş Elbistan'lıyım. Yakın zamanda çok büyük bir deprem yaşadı memleketim. Burada da halk olarak gönüllü çalıştık. Afet planını oluşturduk. Şuan için hastanemizde afet bilincini geliştirmek adına çok güzel çalışmalar yaptığımıza inanıyorum ve çok güzel bir tatbikat gerçekleştirdik. Emeği geçen her bir arkadaşa ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, Deprem, Derecik, Hakkari, itfaiye, Jandarma, Polis, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir