Ağrı

Daha Yeşil bir Ağrı için ağaçlandırma çalışmaları başladı

AĞRI-Ağrı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Ağrı-Ağrı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Seçim çalışmaları esnasında daha yeşil bir Ağrı için çalışacaklarını belirten ve göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için mücadele eden Aras orta refüjleri yeşile kavuşturmak adına çalışmanın ilk startını verdi.

Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras'ın talimatları doğrultusunda çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Orhan Alpaslan bulvarında ağaç dikimine başladı. Bugün yapılan çalışmalarla Ağrı Belediyesi ekiplerince ilk etapta 500 ve sonbaharda 500 olmak üzere toplamda 1000 ağaç dikilecek.

Yetkililer şehrin birçok noktasında ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı. Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hazal Aras, "Ağrı'ımızın daha yeşil bir şehir olması ve modern bir görünüme kavuşması için belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle mahallerimizin ana arterleri olan caddelerin refüjlerini ağaçlandırarak daha yeşil ve güzel bir görünüm kazandırıyoruz.

Yapacağımız çalışmalarla şehrimize layık olduğu en güzel hizmetleri sunacağız" ifadelerini kullandı.

Daha Yeşil bir Ağrı için ağaçlandırma çalışmaları başladı1
Daha Yeşil bir Ağrı için ağaçlandırma çalışmaları başladı2
Daha Yeşil bir Ağrı için ağaçlandırma çalışmaları başladı3
Daha Yeşil bir Ağrı için ağaçlandırma çalışmaları başladı4
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Cemil Karip Hakkında

Cemil Karip
Cemil Karip, diyadinnet.com'un genel yayın yönetmenidir. Bölgesel olaylar, çevre sorunları, politika ve eğitimle ilgili haberleri derinlemesine inceler ve bu konularda güncel bilgiler sunar.

1 Yorum

  1. serkeftin/basarilar belediyemize....ayrica diyadinnet e surekli guncel haberlerinden dolayi sn Karip ve ekibini kutlarim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir