Erzurum Spor

Çılgın Dadaşlar Giresun'da fırtına gibi esti

Erzurum'da çeşitli mesleklerde çalışan, esnaf, akademisyen, emekli ve yöneticilik yapan 35 ile 70 yaş üzerindeki kişilerin bir araya geldiği Palandöken Masterler Koşu Grubu 7.Giresun Maratonu'nda adeta fırtına gibi esti.

Erzurum'da çeşitli mesleklerde çalışan, esnaf, akademisyen, emekli ve yöneticilik yapan 35 ile 70 yaş üzerindeki kişilerin bir araya geldiği Palandöken Masterler Koşu Grubu 7.Giresun Maratonu'nda adeta fırtına gibi esti.

Erzurum

Çılgın Dadaşlar

olarak nitelendiren grubun koordinatörlüğünü yapan Hikmet Maraşlı, 7.Giresun Maratonuna Palandöken Masterler olarak 23 kişilik bir ekiple katıldıklarını belirterek, "Bunlardan 3'ü 21 km kategorisinde, diğerleri ise 10 km kategorisinde yarıştık. Yarışmayı tüm ekip olarak başarılı bir şekilde bitirdik ve Giresun'da şehrimiz adına güzel bir gövde gösterisi yapmış olduk. Toplamda 8 adet kupa aldık." şeklinde konuştu.

Palandöken Masterler Koşu Grubu'nda 70 yaşındaki Celal Arpacık, 21 km yarışında kendi yaş kategorisinde 1. olarak kupa alırken, 21 km de yarışan Hakan Arpacık ise kendi yaş kategorisinde 2. olarak kupa aldı. 10 km yarışında ise ekip olarak 6 adet derece elde ettile. Yakup Pirimoğlu, Ziya Amil, Fatih Tüzemen, Yurdal Topçuoğlu, Atilla İnce ve Osman Sucuoğlu kendi yaş kategorilerinde kürsüye çıkan ve kupa alan isimler oldu. Grubun koordinatörü Hikmet Maraşlı, "Giresun Maraton Kulübünce organize edilen maraton oldukça renkli bir etkinlik oldu. Bizde Palandöken Masterler Koşu grubu olarak, yapıldığı ilin tanıtım ve ekonomisine büyük katkıları olacağından ilgili kurumların işbirliği yaparak, Erzurum'da geleneksel hale gelecek Uluslararası bir Maratonun düzenlenmesi en büyük dileğimiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Dadaş, Erzurum, Meslekler, Palandöken gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir