Van Yaşam

Çatak'ta 4-6 yaş Kur'an kursu yılsonu etkinliği

6 Yaş Merkez Kur'an Kursu öğrencileri tarafından düzenlenen yılsonu etkinliği büyük beğeni topladı.

6 Yaş Merkez Kur'an Kursu öğrencileri tarafından düzenlenen yılsonu etkinliği büyük beğeni topladı.

Van: Atatürk İlkokulunun konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Sak Camii İmamı Mehmet Çakar tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Hamza Taşkulak, "Öğrencilerimiz 4-6 yaş Kur'an kurslarımız sayesinde Allah sevgisi, Peygamber sevgisi ile milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmekte ve yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim ile erken yaşta tanışmaktadırlar. Büyük bir emek ve sabır ile bu eğitim öğretim dönemini tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ediyor, çocuklarının ahlaki değerlerle yetişmesi ve donanması için hassasiyet ve özenle 4-6 yaş Kur'an kursuna gönderen kıymetli aileleri ve onları yetiştiren öğreticilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerin şiir, ilahi, piyes ve birbirinden güzel gösterileri ile devam eden program, Yiğit Efe Gümüş öncülüğünde öğrencilerin Filistin'de şehit olan kardeşlerini anmak, onları selamlamak ve manevi destek olmak için "Dabke" dansı yapmasıyla son buldu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Çatak, İstiklal Marşı, Şehit, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir