Elazığ Güncel

Camiler ve Din Görevlileri Haftası yarışmalarında il birincileri belli oldu

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2024 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ezanı güzel okuma, etkili hutbe sunumu ile hadis-i şerif ezberleme il finali yarışmaları düzenlendi.

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2024 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ezanı güzel okuma, etkili hutbe sunumu ile hadis-i şerif ezberleme il finali yarışmaları düzenlendi.

Elazığ - Elazığ İl Müftülüğü tarafından din görevlileri arası ezanı güzel okuma, etkili hutbe sunumu ve hadis-i şerif ezberleme il birinciliği yarışmaları Beyzade Efendi Camisinde yapıldı. İl düzeyinden yapılan yarışmaya camilerde görev yapan imam hatipler, Kur'an kursu öğreticileri ve müezzinler kayyımlar katıldı. İl Müftü Yardımcıları Tayyip Tüz, Özer Cömert, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Şemseddin Aydoğdu, Fırat Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Mesut Şen, Harput Dini İhtisas Müdürlüğü Eğitim Görevlisi İbrahim Celil Özendi ve Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Nejdet Bozkurt'tan oluşan komisyon önünde gerçekleştirilen ezanı güzel okuma yarışması il finalinde İl Müftülüğüne bağlı Saray Camisinde müezzin kayyım olarak görev yapan Muhammed Kutay gösterdiği performansla birinci oldu.

Etkili hutbe sunumu yarışmasında İl Müftülüğüne bağlı Çarşı Camisinde imam hatip olarak görev yapan Semih Türk seçildi. Hadis-i şerif ezberleme yarışmasını ise Ağın İlçe Müftülüğüne bağlı Esentepe Cami imam hatibi Mikail Ugar kazandı.

İl finalinde birinci olanlar bölge finalinde yarışma hakkı elde etti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağın, Elazığ, Elazığ İl Müftülüğü, Fırat Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir