Muş Yaşam

Bulanık'ta hacı adaylarına seminer verildi

MUŞ (İHA) - Muş'un Bulanık İlçe Müftüsü Abdurahman Gündüz tarafından kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına seminer verildi.

MUŞ (İHA) - Muş'un Bulanık İlçe Müftüsü Abdurahman Gündüz tarafından kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına seminer verildi.

Muş - Zafer Mahallesi'ndeki Seyid Ahmed Camisi'nde gerçekleştirilen seminerde, Bulanık İlçe Müftüsü ve Kafile Başkanı Gündüz ile il müftülüğünden görevlendirilen din görevlileri tarafından hacı adaylarına hacca gitmeden önce ve hac yolculuğu esnasında yapılması gerekenler, haccın mahiyeti, maddi ve manevi hazırlık boyutu anlatıldı.

Hac yolculuğunun diğer yolculuklardan farklı olduğunu belirten Gündüz, bütün ibadetlerde olduğu gibi hac ibadetinde de asıl gayenin Allah rızasına ulaşmak, sabır ve sebat ederek Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak olduğuna vurgu yaptı. Gündüz, "Hazreti Peygamberimiz (S.A.S.) 'Kim Allah için hacceder de (Allah'ın Rızasına Uymayan) kötü söz ve davranışlardan ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, annesinden doğduğu günkü gibi (Günahlardan Arınmış Olarak Hacdan) döner' diye buyurmuştur. Rabbim bizleri bu müjdeye nail olanlardan eylesin" dedi.

Yapılan bilgilendirmenin ardında sağlık görevlileri tarafından hacı adaylarına aşıları yapılarak bilgiler verildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Bulanık, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir