Bitlis Kültür Sanat

Bitlisli folklorculardan büyük başarı

Erzincan'da düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Halk Oyunları Bölge Finalinde Tatvan Gençlik Merkezi Halk Oyunları Topluluğu üçüncü oldu.

Erzincan'da düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Halk Oyunları Bölge Finalinde Tatvan Gençlik Merkezi Halk Oyunları Topluluğu üçüncü oldu.

Bitlis: Erzincan'da 5 ilin katılımıyla gençlik merkezleri arasında Halk Oyunları Yarışması Bölge Şampiyonası düzenlendi. Erzincan Merkez Yaşar Erkan Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları Yarışması Doğu Anadolu Bölge Şampiyonasında çeşitli illerden gelen ekipler, geleneksel halk oyunlarının eşsiz figürlerini sahneye taşıdı. Toplam 200 sporcunun katıldığı yarışma, gençlik merkezlerinin halk oyunları ekipleri arasında büyük bir rekabete sahne olurken, yarışmaya Bitlis'ten katılım sağlayan Tatvan Gençlik Merkezi Halk Oyunları Topluluğu üçüncü oldu.

Tatvan Gençlik Merkezi Müdürü Burhanettin Avşar, "Büyük heyecanını yaşadığımız bu yarışmaya 200 sporcu katılım sağladı. Yarışmaya katılan halk oyunları topluluğumuz 2 aydan fazla bir süredir emek veriyor. Bu süre zarfında desteklerini hiç esirgemeyen Tatvan Kaymakamımız Remzi Demir'e, Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Bilal Elkatmış'a, değerli sporcu arkadaşlarımız ve eğitmen hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Erzincan'da düzenlenen yarışmada ekibimizi ağırlayan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'ya da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Bilal Elkatmış, Bitlis, Erzincan, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Remzi Demir, Spor, Tatvan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir