Bitlis Kültür Sanat

Bitlis'te Turizm Haftası kutlamaları

Bitlis'te her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Turizm Haftası çerçevesinde Bitlis Eren Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklaşa bir program düzenledi.

Bitlis'te her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Turizm Haftası çerçevesinde Bitlis Eren Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklaşa bir program düzenledi.

Bitlis: Bitlis Eren Üniversitesi merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Fuat Eker, bazı kurum amirleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Programın açılışında konuşan Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis'e olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Bitlis'in sahip olduğu değerlerin bilinçli yatırımcılar tarafından değerlendirilmesiyle turizmde öne çıkan marka şehirlerden biri olabileceğini vurgulayan Vali Karaömeroğlu, "Bitlis'imizin turizm potansiyelini ortaya çıkartmak için birçok çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bitlis, adeta doğanın ve tarihin bir araya geldiği bir cennet gibi. Kış turizmi için yüksek dağlarımızın karla kaplanmış zirveleri, kayak tutkunlarını cezbetmektedir. Ancak sadece kış sporları değil, aynı zamanda dağlarımızın eteklerindeki göllerin ve akarsuların doğal güzellikleri de doğaseverleri kendisine çekmektedir. Tarih meraklıları için Bitlis, adeta açık hava müzesi gibidir" dedi.

Turizmin sürdürülebilir bir kalkınma aracı olmanın yanı sıra bir yerin ruhunu anlamak, doğal güzelliklerini keşfetmek, yeni lezzetlerle tanışmak açısından da büyük öneme sahip olduğunu hatırlatan Vali Karaömeroğlu, "'Kapımız Açıktır Girene, Lokmamız Helaldir Yiyene' anlayışıyla yüzyıllardır Anadolu irfanına yurt olan Bitlis'in tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, folklorunu, mutfağını ve insanlarını tüm dünyaya tanıtmayı onurlu bir görev olarak görüyoruz. Amacımız, halkımızın ve yatırımcılarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak daha nitelikli ve sürdürülebilir turizm etkinlikleri ve yatırımlarıyla Bitlis'imizin güzelliklerinin ve değerlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasıdır" ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ise Türkiye'de Bitlis Eren Üniversitesinin turizm alanında ihtisas sahibi olan 25 üniversiteden biri olduğunu belirterek, turizm değerlerinin ön plana çıkarılması için üniversite olarak ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Program, Bitlis Kültür ve Sanat Derneği tiyatro bölümü üyeleri tarafından hazırlanan tiyatro gösterimi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 'Bitlis' konulu fotoğraf sergisinin açılmasıyla sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Ali Fuat Eker, Bitlis, Bitlis Eren Üniversitesi, Erol Karaömeroğlu, Kayak, Necmettin Elmastaş, Rektör, Spor, Tiyatro, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir