Bitlis Güncel

Bitlis'te LGS'de yüksek puan alan öğrenci, başarısını düzenli çalışmasına borçlu

BİTLİS - Bitlis'te Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 494 puan alan Muhammet Eftal Oral, fen ve teknoloji lisesini tercih etti.

BİTLİS - Bitlis'te Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 494 puan alan Muhammet Eftal Oral, fen ve teknoloji lisesini tercih etti.

Şehit Mahir Ayabak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Oral, LGS'de 494 puan alarak il birincisi olmayı başardı.

Bitlis Özel Eren Fen ve Teknoloji Lisesini tercih eden Oral, düzenli çalıştığı için başarılı olduğunu söyledi.

Arkadaşlarına tavsiyelerde bulunan Oral, "Bir gün çok çalışmaktansa her gün azar azar çalışıp bir bütün oluştursunlar. Plan ve program dahilinde çalışsınlar. Motivasyonlarını asla kaybetmesinler. Üzerimde emeği olan öğretmenlerime, aileme teşekkür ederim." dedi.

Öğrencisinin başarısıyla gurur duyduğunu belirten Okul Müdür Yardımcısı Faruk Nas da "LGS süreci öğrencimiz için kolay olmadı. Öğrencilerimizin başarılı olması için gereken her türlü özveriyi, azmi gösterdik." diye konuştu.

BİTLİS - LGS
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Liselere Geçiş Sistemi, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir