Bitlis Sağlık

Bitlis'te ambulans helikopter 40 yaşındaki hasta için havalandı

Bitlis'te ambulans helikopter 40 yaşındaki hasta için havalandı.

Bitlis'te ambulans helikopter 40 yaşındaki hasta için havalandı.

BİTLİS - Hizan ilçesine bağlı Yukarı Ayvacık köyünde yaşayan ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle fenalaşıp evde bayılan 40 yaşındaki Kader Çiftçi isimli hasta için yakınları, 112 Çağrı Merkezi'nden destek istedi. Bunun üzerine köye ulaşan sağlık ekibinin yaptığı ilk müdahaleye rağmen durumu kötüye giden hasta kadın için ambulans helikopter talep edildi. Ulaşımın zor olması sebebiyle hasta en yakın bölge olan Soğuksu mevkiine getirilerek burada bekleyen ambulans helikopterle Tatvan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan müdahalenin ardından hastanın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Çağrı Merkezi, Hizan, Tatvan, Tatvan Devlet Hastanesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir