Bitlis Güncel

Bitlis'te 26 kilo 150 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde otomobilin bagajındaki valizde ve stepne yerine bırakılan çantada 26 kilo 150 gram sentetik uyuşturucu, 40 bin lira ve 1,5 milyon liralık çek ele geçirildi.

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde otomobilin bagajındaki valizde ve stepne yerine bırakılan çantada 26 kilo 150 gram sentetik uyuşturucu, 40 bin lira ve 1,5 milyon liralık çek ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi görevlilerince yapılan çalışmalarda, Bitlis güzergahını kullanarak batı illerine yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı tespit edildi.

Bu kapsamda dün, Van'dan gelerek öncü artçı şeklinde hareket ettikleri tespit edilen 2 araç, ilçe girişinde durduruldu.

Yapılan aramalarda, bagajdaki valizde ve stepne yerine bırakılan çantada 26 parça halinde 26 kilo 150 gram sentetik uyuşturucu, suçtan elde edildiği değerlendirilen 40 bin lira ve 1,5 milyon liralık çek bulundu.

Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkındaki soruşturma devam ediyor.

BİTLİS - 26 kilo 150 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Gözaltı, Otomobil, Tatvan, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir