Bitlis Güncel

Bitlis'te 131 parça tarihi eser ele geçirildi

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen operasyonda 131 parça tarihi eser ele geçirildi.

Bitlis: Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen operasyonda 131 parça tarihi eser ele geçirildi.

Valiliğin açıklamasına göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı yapanlara yönelik çalışma yürütüldü.

Bu kapsamda, Ahlat'ta gerçekleştirilen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı. Belirlenen adreslerde yapılan aramada 80 sikke, 36 obje ve 15 yüzük ele geçirildi.

Ahlat Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla el konulan eserler, incelenmek üzere Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

Şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

Bitlis
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bitlis, Gözaltı, Jandarma, Operasyon, Tarihi Eser gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir