Bitlis Güncel

Bitlis'te 110 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Bitlis'te 2023-2024 eğitim öğretim yılını geride bırakan 110 bin öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi.

Bitlis'te 2023-2024 eğitim öğretim yılını geride bırakan 110 bin öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi.

Bitlis: Bitlis merkezde bulunan Oya Havare İlkokulunda Vali Erol Karaömeroğlu'nun katılımıyla karne dağıtım programı düzenlendi. Kent genelinde 7 bin 500 öğretmen ve 110 bin öğrenciyle 2023-2024 eğitim öğretim yılı geride kalırken, Vali Karaömeroğlu özellikle Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşların trafikte çok dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Okul çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Karaömeroğlu, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sonuna geldiklerini belirterek, "Çocuklarımızı yaz tatiline uğurluyoruz. Bütün velilerimiz ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 110 bin öğrenci ve 7 bin 500 öğretmenle 2023-2024 eğitimi öğretim yılını tamamladık" dedi.

Karne tatilinin Kurban Bayramı tatiline denk geldiğini kaydeden Karaömeroğlu, "Bayram süresince yollarımızda aşırı bir trafik yoğunluğu bekliyoruz. Ona göre tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlarımızın trafik tedbir ve kurallarına uymalarını tavsiye ediyoruz. Hızı düşürelim, kemeri takalım, yola konsantre olalım, yolun sonu bayram olsun diyoruz. Bütün hemşehrilerimizin bayramı kutluyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Erol Karaömeroğlu, Kurban Bayramı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir