Bingöl Yaşam

Bingöl'de kurban pazarındaki durgunluk dikkat çekti

Kurban Bayramı arefesi olmasına rağmen Bingöl'deki canlı hayvan pazarındaki durgunluk dikkat çekti.

Kurban Bayramı arefesi olmasına rağmen Bingöl'deki canlı hayvan pazarındaki durgunluk dikkat çekti.

Bingöl: Bingöl'de çevre yolu kenarında bulunan canlı hayvan pazarı, yaklaşık 10 gündür besicilerini ağırlıyor. Küçükbaş hayvanların 10 ila 20 bin arasında, büyükbaşların ise 70 ila 150 bin lira arasında olduğu pazarda, son yılların en durgun günleri yaşanıyor. Kurban Bayramının arifesinde olunması rağmen sabah saatlerinde durgunluğun olduğu pazarda, besiciler kurban almaya gelecek olan vatandaşları sabırla bekliyor.

Kurban satışlarının geçen yıllara göre düşüş gösterdiğini ve bu yılın durağan geçtiğini belirten Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu, "10 güne yakındır pazarımız açık ve aktif halde. Bütün üreticilerimiz hayvanlarını getirip yerleştirdi. Lakin bu yılki kurban satışları geçen senelere göre bayağı düşük görünüyor. Bugün arife günü ve önümüzde 4 günlük süreç var. Bakalım inşallah üreticilerimiz bu hayvanlarını satacak müşterilerini bulurlar" dedi.

10 gün içinde 4 tane küçükbaş hayvan satan besici Fahrettin Kayaalp ise, "Geçen sene iyi sattık ama bu sene daha 4 tane sattık. Piyasa çok durgun. Bundan sonra ne olacağı belli değil" diye konuştu.

Besiciler, kurban bayramı boyunca canlı hayvan pazarında müşterilerini beklemeye devam edecek.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Kurban Bayramı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir