'Belediyecilik kolay değil, zor bir iş'

AĞRI - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler. Vatandaş bir taraftan en basit sorunu bir taraftan da Ağrı'nın kalkınmasını bekler." dedi.

'Belediyecilik kolay değil, zor bir iş'

AĞRI - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler. Vatandaş bir taraftan en basit sorunu bir taraftan da 'nın kalkınmasını bekler." dedi.

Özhaseki, belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ağrı Belediye Başkanı 'ı başkanlığından dolayı kutlamak ve yapacağı çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere kente geldiklerini söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak gerek kurumsal gerekse şahsi tecrübeleriyle Ağrı sevdalısı Başkan Sayan'ın yanında olduklarını ifade eden Özhaseki, şöyle konuştu:

"AK Parti Yerel Yönetimler Birimi olarak tecrübeli arkadaşlarımızla ve belediye başkanlarımızla burada bir günlük Ağrı çalışması yaptık. Önce Ağrı'yı gezerek tanımaya çalıştık, sonrasında verilen brifingleri aldık ve belediyeci arkadaşlarımızın Ağrı hakkında söylediklerini dinledik. Değerli başkanımız ve ekibinin, önümüzdeki 5 yıl için Ağrı'ya yapabilecekleri projeleri gözden geçirdik. Bir taraftan bu projelerin doğru olup olmadığını, Ağrı için hangilerinin daha faydalı olduğunu, sonra bunların projelendirme safhasında ne gibi bir yol izleneceğini, yapım safhasında özellikle finans sorununu nasıl çözecekleri hususunda da ciddi bir çalıştay yaptık."

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş

Özhaseki, toplantılarda değişik illerden gelen belediye başkanları, milletvekili ve belediyeciliği bilen ekibin, Ağrı hususunda fikirlerini beyan ettiğini belirterek, yerel yönetimlerin zorluklarından bahsetti.

Özhaseki, şunları kaydetti:

"Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler. Bir taraftan vatandaş en basit sorunu da, bir taraftan da Ağrı'nın kalkınmasını beklerler. Başkanın üzerine yüklenmiş epeyce işten de başkanın başarılı olması lazım. Onun izleyeceği yolu ve tavrı biz anlatmaya çalıştık. O projelerden bazılarını her birimiz üstlenerek önümüzdeki süreçte takip edeceğiz. Raylı sistemler, şehir içerisindeki ulaşımla ilgili nasıl bir çalışma yapılacağını eski ekibimle birlikte çalışacağız ve ekibimiz buraya göndereceğim. Kimi arkadaşlarımız kentsel dönüşümle ilgili, kimi arkadaşlarımız da imar planıyla ilgili görev üstlendiler. Bunları çalışıp önümüzdeki günlerde Savcı beye teslim edeceğiz. İnşallah çalışmamız Ağrı iline faydalı olur."

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da Özhaseki ve beraberindeki heyeti kentte ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, misafirlere hediye ve plaket takdiminde bulundu.(AA)

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş7

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş1

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş2

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş3

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş4

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş5

Belediyecilik kolay değil, zor bir iş6


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Ağrı'da silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı

Göçer kadınların eşek sırtında zorlu "süt" yolculuğu

Ağrı'da kuaföre giden gelin, trafik kazasında hayatını kaybetti

7 Yorum

fırat mahaleli

fırat mahaleli

1 yıl önce

sayın başkan fırat mahalesi sakinlerinden biriyim 12 senedir kentsel dönüşüm mağduruyuz fırat mahalesinin 2 . etap projesini bir an önce başlamasını istiyoruz çünkü bizimde ağrı halkınında konut ihtiyacı var kiralar başını almış gidiyor gerçekten ağrı nın en büyük sorunu kentsel dönüşüm biran önce bu proje hayata geçirilmelidir herkese saygılar

tarık

tarık

1 yıl önce

gercektende ağrıda kiralar başını almış gidiyor. yazık oluyor bizlere. kirada ucuk fiyatlar var insanlar mağdur oluyor. devlet büyüklerine sesleniyorum bir an önce ağrıdaki ev fiyatlarındaki artışa müdahale edilmesini temeni ediyorum. bir an önce kentsel dönüşümün başlamasını istiyoruz.

M.Efendioğlu

M.Efendioğlu

1 yıl önce

Agri ilinde merhamet bulutlari yok olmak üzere;
Kiralar uçmuş durumda
insanlar para tapar olmuş Allah korkusu olmayan ev sahipleri
Kiralara %75 ile 80 arasi kafadan zam yapmiş...
yetkililer önlem almzsa insanlar göç etmek zorunda kalacaklar

ali

ali

1 yıl önce

çok merak ediyorum savcı bey icraate verdiği sözleri yerine getirmeye ne zaman başlıyacak acaba
kazandığından beri hala bi icraatini göremedik
inşallah Ağrı bi beş yıl daha geri gitmez

mustafa

mustafa

1 yıl önce

Sayın başkan kaldırım işgalleri yine başladı. halbuki geçen yıl bu sorun çözülmüştü. bazı kaldırımlar kahve masalarıyla komple kapatılmış. hatta yollar bile işgal edilmiş. zabıta sadece cumhuruyet caddesine odaklanmış diğer caddelere bakmıyor bile.özellikle cumhuriyet caddesi ile kağızman caddesi arasındaki sokakların kaldırımlarından geçmek bile imkansız olmuş

TAZİYE YEMEKLERİ VERİLMESİN

TAZİYE YEMEKLERİ VERİLMESİN

1 yıl önce

sayın valim, belediye başkanım ve müftüm güneydoğu anadolu bölgesinin bir çok ilinde ve ilçelerinde ortak kararla vali , belediye başkanı ve özellikle müftü'nün girişimi ile taziyelerde verilen taziye yemeği uygulaması kaldırılmaktadır. hakikaten bir cenaze olduğıunda verilen taziye yemeği en az 20 bin liraya mal olmaktadır. bazen bu miktar ailenin genişliğine göre 70 80 bin liraya çıktığıda görülmektedir. mesela camilerde verilen vaaz ve hutbelerde bu konu ele alınabilir. taziye yerlerindeki yemek yapılan mutfaklar kapatılarak bu uygulama kaldırılabilir. lütfen elinizi taşın altına koyun bu gereksiz özellikle mali durumu yerinde olmayan ailelere büyük külfet yaratan uygulamı kaldırın..

GAZİ MAHALLESİ

GAZİ MAHALLESİ

1 yıl önce

Reis bey Gazi mahallesinden 15 Temmuz Şehitler parkın'a giden tek bağlantı yolu olan 30 metrelik bir yol var. Arabayla geçemiyoruz. Allah rızası için o 30 metrelik yola en azından greyder vurdurun. 2 senedir yapılmıyor. kocaman kersekler oluşmuş...
Bu arada gazi mahallesi muhtarınıda beceriksizliğinden dolayı kınıyorum. madem mahallenin sorunlarıyla ilgilenmeyecektin niye muhtar oldun kardeşim. azıcık bir yolu düzeltirecek gücün yokmu ?

Yorum Ekle