Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı

AĞRI - Ağrı Belediyesince kentte ulaşımın rahatlaması ve halkın konforlu yolculuk yapmasının sağlanması amacıyla 20 yeni otobüs daha hizmete sunuldu.

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı

AĞRI - Belediyesince kentte ulaşımın rahatlaması ve halkın konforlu yolculuk yapmasının sağlanması amacıyla 20 yeni otobüs daha hizmete sunuldu.

Kentte şehir içi ulaşımda kullanılacak otobüslerin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende, 20 otobüs konvoy halinde getirildikleri Ağrı Devlet Hastanesi yakınındaki alanda halka tanıtıldı.

Bir otobüsün şoför koltuğuna geçen Belediye Başkanı , diğer otobüslerle oluşturulan konvoyla şehir turu attı.

Daha sonra Sayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve halka hizmetkar olmak için geldiklerini söyledi.

"Millete hizmet için devrim yapacağız" sözünü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sayan, "Hizmetkarlık milletin içine girip onların dertleriyle dertlenmektir, hizmet etmektir. Biz de bunu şiar edindik. Göreve başladığımız günden bugüne kadar kendi ilimize sürekli yenilikler getirmeye çalışıyoruz. 100'e yakın minibüsümüzle halkımızın hizmetine girdik. Bugün de 20 yeni otobüsümüzle halkımızın hizmetine başladık. Ağrı için doğunun yıldızı olacak demiştik, gerçekten öyle olacak ve olmaya da devam edecek. Hatta biz çıtayı bugün yükseltiyoruz. 81 vilayetin parlayan yıldızı Ağrı olacak. Bu konuda iddialıyız, büyükşehirlerle yarışıyoruz." diye konuştu.

Sayan, Ağrı'da şehir içi ulaşıma zam yapılmadığına dikkati çekerek kentte ulaşım hizmetlerinin fiyatının uygun olduğunu belirtti.

Yakında "öğretmenbüs" uygulamasını başlatacaklarını dile getiren Sayan, sözlerini şöyle bitirdi:

"Biz halkımıza hizmet için varız, kar için çalışmıyoruz, zarar etmeyeceğiz ama aşırı karlardan kaçacağız. Amacımız kar etmek değil, halka hizmet etmek. Sosyal devlet, sosyal belediyecilik budur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi 'gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliği' anlayışına sahibiz. Ağrı bunu başaracak. Bu, inşallah bütün illere de örnek olacaktır. İstanbul ulaşım fiyatını yüzde 50 daha artırsın. 'Her şey çok güzel olacak' demişti. Biz öyle bir iddiada bulunmamıştık. Güzel şeyler yapacağız demiştik ve yapmaya başladık. Onlar her şeyi berbat etmeye başladılar. Takdir halkın."

Kaynak: AA

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 1

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 2

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 3

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 4

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 5

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 6

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 7

Belediye Başkanı Sayan, Ağrı'da hizmete giren otobüsleri şehir turuyla tanıttı 8

Editörün Seçtikleri

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Ağrı'da silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı

5 Yorum

dfgherqa

dfgherqa

8 ay önce

otobüs var yol yok...

zeynep

zeynep

8 ay önce

Hayırlı olsun memleketimize , garibin ve yoksul insanlar için iyi bir çözüm olur, hizmete diyecek bir lafımız varsa o da helal olsun demektir. Bundan sonraki temennimiz hizmetlerin son hızla devam etmesidir. Ağrı inşallah kötü talihini yenecektir. Sağolun sayın başkan....

kasım

kasım

8 ay önce

hayırlı olsun .güzel bir hizmet , sayın başkandan ağrıdaki asıl kanayan yaralarından olan hemen hemen tüm caddelerdeki dükkanların içini boşaltarak dışarıya kaldırıma koymaları , oda yetmiyor yola'da bırakmaları konusunda ,insanların yoğun olduğu caddelerde çalışma yapmaları konusunda isteklerimiz var. meydan caminin olduğu o cadde Ünsallar ve yanındaki 2 dükkan hariç herkes kaldırıma ve yolla bırakıyor .SARI ÇİZGİYİ GEÇMİYORLAR. ben her sabah işe gittiğimde bakıyorum bu ne diyorum .

İsimsiz

İsimsiz

8 ay önce

Hayırlı olsun Allah emeginizi bosa çıkarmasın başkan .

Agırılı044

Agırılı044

7 ay önce

Helal olsun başkana. Ağrı’nın 20 yıllık belediyecilik açlığını elinden geldiğince çözmeye çalışıyor daha iyi olacak agrı böyle yönetici başkanlar sayesinde her şey birden bire olmuyor yavaşçada olsa inşallah gelişecek yaşanabilir il olacak bir çivi çakmayan insanlardan 1000 kat iyi sayan başkan

Yorum Ekle