Aziziye Belediye Başkanı Orhan'dan esnafı ziyaret etti

ERZURUM - Erzurum'un Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçede faaliyet gösteren esnafa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Aziziye Belediye Başkanı Orhan'dan esnafı ziyaret etti

- Erzurum'un Aziziye Belediye Başkanı , ilçede faaliyet gösteren esnafa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Aziziye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Orhan'ın salgın sürecinde sıkıntılar yaşamalarına rağmen sabır ve sükunetle sürece destek veren esnafa teşekkür ziyareti gerçekleştirdiği bildirildi.

Esnafın taleplerini dinleyen Orhan, ilçe ekonomisini ayakta tutan esnafın destekçisi olacağını belirtti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orhan, salgın sürecinde 'nin diğer ülkelere örnek olan bir mücadele sergilediğini kaydetti.

Esnafın koronavirüs sürecinde sıkıntılara göğüs gerdiğini anlatan Orhan, "Hükümetimizin, esnafımızın ve bu süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına verdiği destekler inkar edilemez. Dünya ülkelerine sağlık paketi yardımı yapan ender ülkelerdeniz. Bu gurur verici gelişmeye esnaf ve vatandaşlarımızın sağduyulu olmasını da eklememiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Orhan, Ramazan ayı ve salgın sürecinde belediye olarak yardıma muhtaç vatandaşlar ile özellikle kahvehane, kuaför ve birçok ticari işletmeye imkanlar dahilinde destek verdiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Belediye olarak bir nebzede olsa ilçe esnafımızın yükünü omuzlamak için ayni ve nakdi yardımlar yaptık. Bunlar arasında yardımları geri çevirip 'Varlıkta da yoklukta da daima devletimizin yanındayız, bizden daha çok ihtiyaçlı olanlara verin' diyen esnaflarımız da oldu. Gerçekten bu tür davranışlar bizlerin hizmet şevkini artırıyor. Özünde devletçi ve milletini seven bir yapıda olan Erzurum halkı şüphesiz hizmetlerin en iyisine layıktır."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Yorum Ekle