Ardahan Kültür Sanat

Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri'nin 25'incisi başladı

Ardahan'daki Karadağlar'ın eteğinde Atatürk silüeti oluşmasından esinlenilerek düzenlenen "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri'nin 25'incisi yoğun katılımla başladı.

Ardahan'daki Karadağlar'ın eteğinde Atatürk silüeti oluşmasından esinlenilerek düzenlenen "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri'nin 25'incisi yoğun katılımla başladı.

Ardahan - Ardahan'daki Karadağlar'ın eteğinde yanındaki tepenin gölgesinin düşmesiyle oluşan Atatürk silüeti, her yıl haziran-temmuz döneminde 17.50-18.10 saatleri arasında belirginleşiyor. Atatürk silüeti oluşmasından esinlenilerek her yıl "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri" düzenleniyor. Şenliklerin 25'incisi bu yıl yoğun katılımla gerçekleşti.

Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, yaptığı konuşmada etkinliklerin artık bundan sonra 2 gün boyunca devam edeceğini söyledi. Başkan Çamlıyurt, ''Bizim hedefimiz Atatürk silüetini Türkiye'ye ve dünyaya duyurabilmek. Bu nedenle şenliklerin ikinci günü silüetin izlendiği alanda devam edecek. Biz küçük bir ilçeyiz ve bunun bazı dezavantajları ve avantajları var. Bu nedenle doğanın bize bahşettiği Atatürk silüetini dünyaya duyurabilmek için bu tarz şenlikler çok kıymetli'' dedi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir de yaptığı konuşmada, festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinliklerde sanatçılar konser verdi, halk oyunları ekipleri de gösteri yaptı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Belediye, Damal, Faruk Demir, Festival, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir