Ardahan

Ardahan'dan selden etkilenen Pakistan'a yardım tırı gönderildi

ARDAHAN - Ardahan'da, valilik organizesinde, hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi selden etkilenen Pakistan'a uğurlandı.

Ardahan: Ardahan'da, valilik organizesinde, hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi selden etkilenen Pakistan'a uğurlandı.


Vali Hüseyin Öner'in katılımıyla, valilik bahçesinde düzenlenen programda, sel felaketinden etkilenen Pakistan için toplanan yardımlar araca yüklendi.


Öner, burada yaptığı konuşmada, selden en fazla zararı sivil halkın gördüğünü, kırsal kesimlerde yaşayanların gıda temin etmekte zorlandığını söyledi.


Sel felaketinden etkilenen Pakistan'a Ardahan'dan da yardım eli uzatmak için çalışma yaptıklarını belirten Öner, şunları kaydetti:


"Pakistan halkına 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyoruz. İçişleri Bakanlığımızca başlatılan yardım kampanyamıza Ardahan'dan da büyük destek geldi. 1267 gıda paketi, 482 hijyen paketi yüklü yırdım tırımız bugün yola çıkıyor. Kampanyamıza destek veren kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm hayırsever Ardahanlılara yürekten teşekkür ediyorum."


Yardım tırı daha sonra Pakistan'a gitmek üzere yola çıktı. Kaynak: AA


ARDAHAN - Selden etkilenen Pakistan
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ardahan, Hüseyin Öner, İçişleri Bakanlığı, Kampanya ve Ardahan'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir