Ardahan Politika

Ardahan'da Alevi sorunları masaya yatırıldı

İçişleri Bakanlığı Müşaviri Esma Ersin, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek ile birlikte Ardahan'da yaşayan Alevi dedeleri, cemevi başkanları ve muhtarlar ile bir araya gelerek Alevilerin sorunlarını dinledi.

İçişleri Bakanlığı Müşaviri Esma Ersin, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek ile birlikte Ardahan'da yaşayan Alevi dedeleri, cemevi başkanları ve muhtarlar ile bir araya gelerek Alevilerin sorunlarını dinledi.

Ardahan - Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Çiçek, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın da talimatları ile Alevi vatandaşlarınızın ve cemevlerimizin çeşitli sorunları, problemlerinin çözümü noktasında zaman zaman sizlerle bir araya geliyoruz, karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyoruz, istişarede bulunuyoruz. Tabi sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Biz kardeşten de öte canız, biriz ve tarih boyunca bütünleşmişiz. Dertlerimiz, sorunlarımız ortak ve biz bunları beraber sonuca ulaştıracağız. Katılımlarınız dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

İçişleri Bakanlığı Müşaviri Esma Ersin, Alevilerin dertleriyle dertlenmek ve sorunlarının çözümü için burada olduğunu söyledi. Ersin, ''Tüm Türkiye'de aralıklı tarihlerle sizlerle bir araya gelmek temel hedefiz. Çünkü bire bir temas daha etkili oluyor. Sahaya inerek sizlerle istişare ettiğimizde yukarıdan göremediğimiz sorunları, en temel sorunlara kadar öğrenebiliyoruz. Eksikleriniz varsa onları gideriyoruz'' dedi.

Toplantıda, Alevi Bektaşi vatandaşların talepleri ve kent genelindeki cemevlerinin durumu hakkında Alevi Dedeler, cemevi başkanları ve muhtarlarla istişarede bulunuldu.

Toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirildi, Alevi dedeler, cemevi başkanları ve muhtarlar onuruna yemek programı düzenlendi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Politika haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, İçişleri Bakanlığı, Muhtar, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir