Kars Yaşam

Akyaka'da tarım masaya yatırıldı

Şeker Pancarı'nın en çok ekiminin gerçekleştirildiği Akyaka'da tarım ve sulama kanallarının durumu masaya yatırıldı.

Şeker Pancarı'nın en çok ekiminin gerçekleştirildiği Akyaka'da tarım ve sulama kanallarının durumu masaya yatırıldı.

Kars - Tarım ve Orman Kars İl Müdürü Enver Aydın, beraberindeki Şeker Fabrikası Müdürü Hasan Ergün, Akyaka Sulama Birliği Başkanı Atile Bulut, Ziraat Odası Başkanı Engin Yıldırım, ilgili şube müdürleri ve muhtarlarla Akyaka Sulama Kooperatifi Hizmet Binası'nda bir araya geldi.

Toplantının açılışında konuşan Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik doğrultusunda bitkisel üretimde Tarım havzası bazında üretimin planlanmasına esas iş ve işlemleri doğru bir şekilde belirlemek için suyu merkeze alan ve tarımsal pazarlama ağını dikkate alarak vatandaşlarımıza karşı sorumluluk bilinci ile doğru planın ortaya çıkması için ince eleyip sık dokuyoruz" dedi.

Akyaka'da düzenlenen toplantıda, toplam 44 bin dekarlık sulanabilir alanında şeker pancarı başta olmak üzere ürün münavebesi sulama kanallarının durumu değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca alternatif ürünler, desteklenmesi gereken projeler görüşüldü. Görüşme sonrası ortaya çıkan hususlar Bakanlıkça oluşturulan Tarımsal Üretim Kuruluna sunulmak üzere İl Teknik Komitesinin gündemine alınması ve 3 yıllık Bitkisel Üretim planı için yapılması gerekenler ele alındı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Akyaka, Kars, Muhtar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir