Elazığ Güncel

Aktan: ''Öğrencilerin meslek seçimlerinde yanlarındayız''

Okan Üniversitesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi Sevda Aktan, son bir yılda gerçekleştirdikleri çalışmalarla on binlerce öğrenciyle buluştuklarını ve meslek seçimlerinde kendilerine yardımcı olduklarını söyledi.

Okan Üniversitesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi Sevda Aktan, son bir yılda gerçekleştirdikleri çalışmalarla on binlerce öğrenciyle buluştuklarını ve meslek seçimlerinde kendilerine yardımcı olduklarını söyledi.

Elazığ - Okan Üniversitesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi Sevda Aktan, üniversiteye hazırlık öğrencilerinin meslek seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Aktan, son bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri tercih fuarları, konferanslar, deneme sınavları, veli ve rehber öğretmen seminerleri ile öğrencilerin talebi doğrultusunda yaptıkları bire bir sunumlarla on binlerce öğrenciye ulaştıklarını kaydetti. Öğrencilerin gelecekleri ile ilgili verecekleri en önemli kararın üniversitede okuyacakları bölüm olduğuna dikkat çeken Aktan, ''Biz de bu nedenle özellikle tercih dönemlerinde öğrencilere meslekleri tanıtıp kariyerlerine nasıl devam etmeleri gerektiği konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Tercih fuarları, konferanslar, deneme sınavları, veli ve rehber öğretmen seminerleri ve öğrencilerin talebi doğrultusunda bire bir sunum gerçekleştiriyoruz. Elazığ ve Diyarbakır başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde son bir yıl içerisinde on binlerce öğrenciye ulaşıp kendilerine yardımcı olmaya çalıştık. Bu süreçte amacımız öğrencilerin yanında olarak yaşamlarının en önemli evrelerinden olan meslek seçiminde onları destekleyerek donanımlı, kendilerini ifade edebilecekleri bir üniversitede okumalarına yardımcı olmak. Biz İstanbul Okan Üniversitesi olarak iş yaşamına en yakın üniversite sloganımızla öğrencilerin kayıt süreçlerinden işe başlama süreçlerine kadar her zaman yanlarındayız'' dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Doğu Anadolu Bölgesi, Elazığ, Meslekler gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir