AKSA Doğalgaz'dan Ağrı’da doğal gaz fiyatlarına ilişkin açıklama

AKSA Doğalgaz'dan Ağrı’da doğal gaz fiyatlarına ilişkin açıklama

AKSA Doğalgaz, Ağrı’da yerel basın ve sosyal medyada doğal gaz fiyatlarına ilişkin çıkan haberlere dair açıklama yaptı.

AKSA Doğalgaz, ’da yerel basın ve sosyal medyada doğal gaz fiyatlarına ilişkin çıkan haberlere dair açıklama yaptı.

AKSA Doğalgaz'dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şehirlerde doğal gaz dağıtım faaliyetine ilişkin dağıtım lisansı ihalesi EPDK tarafından gerçekleştirilmektedir. İhalede, yeterlilik şartlarını sağlayan tüm tarafların katılımına açık olarak, yapılacak yatırım ve sunulacak hizmet karşılığı alınacak birim hizmet ve amortisman bedelini açık eksiltme yoluyla en düşük teklif eden şirket ilgili bölgede dağıtım lisansı almaya hak kazanmaktadır. Ağrı ilimiz için yapılan ihaleye şirketimiz, en düşük bedeli teklif ederek, doğal gaz dağıtım şebekesi yatırımını yapmaya ve dağıtım faaliyetini sunmaya hak kazanmıştır.

Doğal gaz perakende satış fiyatı ise; Botaş doğal gaz satış fiyatı ve ihale ile belirlenen sistem kullanım bedeli ile vergilerin toplamından oluşmaktadır. Ülkemizde Avrupa Birliği uygulamaları ile uyumlu olarak, bölgesel dağıtım sistem kullanım bedeli metodu uygulanmaktadır. Bu sebeple doğal gaz perakende satış fiyatı dağıtım bölgelerinde değişiklik göstermektedir. Kamuoyuna saygıyla bildiririz.

13 Yorum

Bilal

Bilal

1 ay önce

Saçmalamayın ya Ağrı da abone sayısı diğer illere göre az olduğu için en pahalı gazı bize veriyorsunuz acilen fiyatlarınızi aşağı çekin ya da ihaleniz feshedilsin bu şartlarda doğalgaz istemiyoruz

Servet

Servet

1 ay önce

Bölgenin Nüfus azlığı ve soğuk oluşu sizin fiyat artırımına zemin hazırlıyor yok ihaleymiş, yok avrupa birliğiyimiş bu bahaneleri bırakın insanlar burda kuru ekmeğe muhtaç bide sizin keyfi fiyat artırımlarınızla uğraşıyor. Kömür kulanırken ukranya sizin yaptığınızı bu milette yapmadı

Taam abi kusura bakma

Taam abi kusura bakma

1 ay önce

Dağılım beyler adamlar haklı dememizi bekliyor insanları yine ahmak yerine koyan aksa sözde açıklama yapmış burda ne anlamamız lazım biri onu desin bana

ertan ertan

ertan ertan

1 ay önce

Değerli hemşehrilerime öncelikle teşekkür ederim. Şehrimizin problemini ortak bir dil ile gündeme getirmek Ağrı halkının sessiz ve herşeye kayıtsız kalmayacağını göstermiştir.Ağrı ülkemizin en zor coğrafi koşullarına sahip bir il,bu aziz topraklarda yaşayan vatandaşlarımız şahsımca 1 er vatan sever 1 er asker niteliğindedir bu firmalara sadece abone sayısı veya nüfus yoğunluğu gibi bahaneler üretilmesine müsade edilmemeli Antalyada bir yurttaş kışın 10 derece denize girerken benim ağrılı hemşehrilerimi bu zorlu coğrafyada vatan toprağına sahip çıkıyor Bu konuda empati yapılmalı ve şehrin gerek ekonomik gerekse coğrafi durumu göz önüne alınmalıdır Her şey vatandaşın cebinden çıkacak para değildir.

Vatandas

Vatandas

1 ay önce

Aksa aras vb. tekellestirilmis özel şirketler bu halki sömürmeyi bırakın artık insanların kanını emip üç beş süslü kelimelerle açıklama yaparak bu vebalden aklanacağınızı düşünmeyin. Hiç bir ikna açıklaması sizi haklı göstermez bu çetin ve zor şartlarda evine ekmek götürmeyen insanlar var. Bu zulümler den vazgeçin artık.

Murat

Murat

1 ay önce

Yav bi yürü gitin allahın soygun cuları işiniz gücünüz garibanı sömürmek

gaz mı tezek mi

gaz mı tezek mi

1 ay önce

BU MEMLEKETİMDE BU FİYAT İNAN ÇOK... HAVA SICAKLIĞI EKSİLERDE GEZİNİYOR. KOMBİ EKSİ DERECELERDE OLAN MEMLEKETTE HİÇ NEFES ALMAZ SÜREKLİ YANAR. ARTIK AĞRILI VEKİLLERİMİZDEN DE BU KONUDA BAŞKANA BİZZAT DİLE GETİRMELİ Kİ .. KOMBİ NEFES ALMIYORSA BARİ BİZ NEFES ALALIM..

beyler sakin

beyler sakin

1 ay önce

beyler sakin.
Türkiye'de gaz fiyatlarını şirketler belirleyemez. ne kafalarına göre zam yapabilir ne kafalarına göre indirim yapabilirler.
gazın fiyatını BOTAŞ belirler, gaz şirketinin bu fiyat üstünden edeceği kar dahi belirlenmiştir, şirket bunu artıramaz.

Mustafa

Mustafa

1 ay önce

Bir önce ki gece termometreler agrida eksi 48 göstermişti.kis mevsimi en soğuk ve en uzunu ağrı ili yasamaktadir buna mukabil dogal gaz metre kupu en pahali satın alan ağrıda yaşayan insanlaradır.agrili olarak aksa sirketinin menfi ayrıcalığı yüzünden büyük mağduriyeteler yaşıyoruz.Fakir agri halkına yaziktir gunahtir.yetkili mercilerin buna el atmaları gerekir

Ağrılı

Ağrılı

1 ay önce

Kıymetli Ağrılı Hemşehrilerim;
Demokratik hakkınızı kullanarak ve en önemlisi birlikte hareket ederek sesinizi duyurmanız gurur verici. Burada yıllara yayılan özelleştirme politikalarının, devletten boşalan kamu hizmetlerini ŞİRKETLERE terk etmenin sıkıntılarını yaşıyoruz. Ağrı Halkı yerine, İstanbul Etiler Halkını da ikame etseniz yine de tepkileri susturamazsınız. İnsanlar daire başına ortalama 10 bin TL harcama yaparak doğalgaza geçti ancak doğalgazın birkaç yılda bu yatırımı amorti edebileceği imajı yaratılmıştı geçtiğimiz 2 yılda. Nihayetinde çoğunluk doğalgaza geçince de tabiri caizse çantada keklik olduk. Tüketiciler gece gündüz durmaksızın yüksek derecelerde kombi açmak zorunda ve bu zorunluluk ortaya net bir fırsatçılık çıkarmakta. Sözün özü özellikle enerjide Devlet dışında aktör olmamalı. Olursa böyle olur...

Devran

Devran

1 ay önce

Türkiye’nin en soğuk ilinde yaşayıp en pahalı doğalgaz parası ödemek adaletsizliktir haksızlıktır. Velevki yüksek fiyattan ihale antlaşmayapılmış olunsa bile aradaki farkı devlet karşılaması gerekir. Hakkımızı ve hukukumuzu arasın diye seçtiğimiz siyasetçilere, yöneticilere ve sivil toplum kuruluş yönetimine hakkımı ve oyumu helal etmiyorum. Sizleri ALLAH’a havale ediyorum.

Engin

Engin

1 ay önce

Malatya ile agrı arasında ne fark varkii Malatya nın gaz dagıtımıda aksa da fiyat farkı cok uygun. ağrının tüketimi cok fazla iklim farkı var ağrı iki kat daha fazla tüketim yapıyor bu kabul edilemez bir durum lakin aksa nın YAPTIGI acıklama yersiz ağrıya üvey evlat muamelesi yapmayın fiyatları derhal indirin.

vatandaş

vatandaş

1 ay önce

aksa kendince duyuru yaparak yalan bildirisini bize yutturamaz. devlet bir çok kez ihale açtı ancak katılımcı hiç olmadı. son olarak aksa devlete dagıtım bedeli, risk bedeli ve kayıp bedeli yuksek alma karşılıgında tek başına ihaleye girerek ihaleyi aldı. ancak yeterli kullanıcıya ulasıldıgında fiyat normal bölge degerine çekilecekti ama baktı ki yok guzel paralar geliyor ayneen devam fatura. sesimizi her yere duyurmak zorundayız. tekel mantıgı ile bu işler yurutulemez.

Yorum Ekle