AİÇÜ’de “15 Temmuz Farkındalık Konferansı” Online Olarak Gerçekleştirildi

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) “15 Temmuz Farkındalık Konferansı” online olarak gerçekleştirildi.

AİÇÜ’de “15 Temmuz Farkındalık Konferansı” Online Olarak Gerçekleştirildi

AĞRI - İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) “15 Temmuz Farkındalık Konferansı” online olarak gerçekleştirildi.

AK Parti Milletvekili Selami Altınok, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. 'un moderatörlüğünde internet üzerinden online olarak gerçekleştirilen "15 Temmuz Farkındalık Konferansı"nda yaptığı konuşmada, FETÖ ve benzeri örgütlerin memleketin birliğini ve beraberliğini bozmak istediğini belirtti.

Altınok, şöyle konuştu:

"Eğer biz kimsenin mezhebine, kimliğine bakmadan 83 milyonun tamamını millet olma şuuru ile kucaklamaya devam edersek, kimse bu ülkeye ve millete zarar veremez. 'yi istedikleri noktaya çekmek isteyenler, MİT krizi, gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe teşebbüslerinden sonuç alamayınca, silahlı kuvvetler içerisinde örgütlenen FETÖ teröristleriyle silahlı darbe girişiminde bulundular. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ile yaptığı çağrıya gönlünü açan kahraman milletimiz, meydanları ve havalimanlarını doldurarak kamu kurumlarını korumaya alarak teröristlere fırsat vermedi."

Altınok, 15 Temmuz'un karanlık gecesinde dünya tarihinde görülmemiş bir olayın yaşandığını anlatarak, "Silah yapısının zirveye çıktığı bir çağda, vatandaşlarımızın elinde hiçbir silah olmadan sadece bedenini kullanarak darbeyi durdurması, bizlere Kurtuluş Savaşı'nı hatırlatmaktadır. Eğer bir ülke ona liderlik yapabilecek bir lidere sahip olmazsa, Kurtuluş Savaşı'nda Mustafa Kemal'e sahip olduğu gibi, bu hain darbe girişimlerinde de Recep Tayyip Erdoğan'a sahip olmazsa bu kadar saldırıyı karşılayabilme iradesini gösteremez." ifadelerini kullandı.

Ağrı Valisi Dr. , “15 Temmuz’un destan olarak adlandırılması gerekmektedir. Modern siyasi tarihte, teknik olarak silahlı kuvvetlerin güçlü olduğu bir dönemde yapılan darbe girişiminin millet tarafından durdurulması çok önemlidir. Halkımızın güçlü bir liderin önderliğinde neler yapabileceğini o menfur gecede hep birlikte gördük. Ama bundan sonra bunun tekrarlanmaması içinde dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

Ağrı Belediye Başkanı , “Türk halkı, milli birlik ve beraberlik içerisinde 15 Temmuz gibi büyük bir darbeyi önlemiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde milletimiz çıplak elleriyle tankları önlemiş, vatanı sevmenin, özgürlüğün demokrasinin ne olduğunu göstermiştir. Bütün dünya bundan gereken dersi almıştır. Eğer o gün güçlü bir liderin cesur duruşu olmasaydı, milletimiz sokağa çıkmasaydı belki de hainler emellerine ulaşmak için her türlü kötülüğü yapacaklardı” diye konuştu.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, 15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği, hükümetin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokrasi iradesine sahip çıkmasıyla, istikbal ve inançlara darbe vurmak isteyenlere karşı yekvücut olup, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz verilmeyeceğinin, birlik ve beraberlik sayesinde nelerin başarılabileceğinin tüm dünyaya gösterildiğini söyledi.

Online yapılan konferansa, üniversitenin senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.

aiçü 15temmuz konferans1

Selami konuştu: AK Parti Altınok, Milletvekili Temmuz 15 Konferansında Farkındalık Erzurum 2

konuştu: Erzurum Milletvekili Altınok, Konferansında Parti Selami AK Farkındalık Temmuz 15 1

osman varol1

savcı sayan1


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da İŞKUR aracılığıyla temizlik ve güvenlik görevlisi alacak

"Türkiye'nin çatısı" kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Yorum Ekle