Bitlis Güncel

Ahlat'ta 220 yetim ve öksüz çocuğun bayram ihtiyacı karşılandı

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 220 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulunuldu.

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 220 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulunuldu.

Avusturya Türk Erkekler Birliği tarafından toplanan yardımlarla ilçede bulunan yetim ve öksüz çocukların bayram ihtiyacının karşılanması için çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerinin bir mağaza bayram alışverişi yapmaları sağlandı.

Avusturya Türk Erkekler Birliği Temsilcisi Ramazan Dağdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl yetim ve öksüz çocuklara yardım ettiklerini söyledi.

Depremin etkilediği illerde de yardım çalışmaları yürüttüklerini anlatan Dağdemir, "Buradaki yetim ve öksüz çocuklarla ailelerine bayram neşesi olmak için geldik. Elimizden geldiğince en güzelini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılda da desteğimizi esirgemeyeceğiz. Kardeşlerimizin yanında olacağız." dedi.

Avusturya'da öğretmenlik yapan Erdal Nergiz ise "Bu yıl Ahlat haricinde Artvin'in Yusufeli ilçesinde 72 yetim ve öksüz çocuğumuza giyim desteğinde bulunduk. Burada da 220 civarında çocuk var. Çocuklara ayrıca hediyeler veriyoruz." diye konuştu.

BİTLİS - Ahlat
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bitlis, Deprem, Kurban Bayramı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir