Ağrı Güncel

Ağrılı şehit infaz koruma memurunun adının verildiği ormanlık alana fidan dikildi

Vali Mustafa Koç:
- "Allah şehitlerimizden, onları yetiştiren anne ve babalarından razı olsun"

Ağrı - Ağrı'da, 2 yıl önce terör saldırısında şehit edilen infaz koruma memuru Cengiz Yiğit'in adına hatıra ormanı oluşturularak fidan dikimi yapıldı.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca Ahmed-i Hani Havalimanı yakınlarındaki "Şehit İnfaz Koruma Memuru Cengiz Yiğit Adalet Ormanı"nda fidan dikim programı düzenlendi.

Vali Mustafa Koç, burada yaptığı konuşmada, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Türkiye coğrafyasının çok güzel ve verimli olduğunu belirten Koç, "Güzel olan her şeyin bedeli de ağırdır. Böyle bir coğrafyayı vatan kılmak ve sonsuza kadar yaşatmak için devletimize ve her şeyimizin sembolü olan bayrağımıza yönelik her türlü saldırıyı bertaraf etmek ve bunların sonsuza kadar yaşamasını temin etmek üzere bu memleketin evlatları var. Allah şehitlerimizden, onları yetiştiren anne ve babalarından razı olsun." diye konuştu.

Her zaman şehit ailelerinin emrinde olduklarını vurgulayan Koç, şunları kaydetti:

"Allah bu milleti de bu şuurdan ayırmasın diyoruz. Çünkü bu şehadet bilinci ve vatan, millet ve bayrak sevgisi olduğu için bu değerler nerede ve ne zaman olursa olsun tehlikeye düştüğü anda memleketin evlatları gözlerini kırpmadan 'ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' anlayışıyla durmadan ve yorulmadan, tereddüt etmeden koşuyorlar. Canlarını feda ediyorlar. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Allah bu milleti bu şuurdan ayırmasın."

Onlar en değerli varlıklarını vatan uğruna feda ettiler

Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış ise Adalet Ormanı olarak anılan alanın adını Adalet Bakanlığı'na başvurarak "Şehit İnfaz Koruma Memuru Cengiz Yiğit Adalet Ormanı" olarak değiştirdiklerini söyledi.

Şehitlerin hatırasını yaşatmak ve uğruna can verdikleri değerlere sahip çıkmanın herkesin ortak görevi olduğunu dile getiren Çalış, "Vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin huzuru ve geleceğimizin aydınlığı için canlarını feda eden bu kutsal topraklarda ilelebet yaşayabilmemizi ve bayrağımızın dalgalanmasını mümkün kılan bütün kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyorum. Şehidimizin ailesine minnet duygularımızı tekrar ifade ediyoruz. Onlar en değerli varlıklarını vatan uğruna feda ettiler." ifadelerini kullandı.

Çalış, Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Fidanların toprakla buluşturulduğu programın ardından Türk Kızılay tarafından katılımcılara çorba ve çay ikram edildi.

Programa, şehidin babası Mahmut Yiğit ve il protokolü katıldı.

Bursa'da 20 Nisan 2022'de Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna giden infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında düzenlenen bombalı terör saldırısında, Cengiz Yiğit şehit olmuş, 23 personel yaralanmıştı.

memurunun ormanlık fidan Ağrılı adının dikildi infaz koruma alana verildiği şehit 1
Ağrılı ormanlık alana fidan dikildi şehit koruma infaz verildiği memurunun adının 2
alana verildiği dikildi fidan şehit Ağrılı adının koruma memurunun infaz ormanlık 3
alana memurunun verildiği infaz şehit ormanlık adının dikildi koruma Ağrılı fidan 4
verildiği fidan ormanlık Ağrılı infaz memurunun dikildi alana adının şehit koruma 5
ormanlık fidan dikildi memurunun adının alana şehit Ağrılı verildiği infaz koruma 6
Ağrılı verildiği alana koruma infaz memurunun şehit dikildi fidan adının ormanlık 7
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı, Mustafa Koç, Otobüs, Şehit, Türk Kızılay, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir